Voňavé šťastie

Deti

Voňavé šťastie

14. 06. 2017 11:35

RTVS priniesla na Vianoce pôvodnú televíznu rozprávku Zázračný nos, ktorá zaznamenala vo vysielaní veľký ohlas. Teraz vám ponúkame jej rozhlasové spracovanie v dvoch častiach, obohatené o motívy, ktoré sa nezmestili do televíznej verzie.
Ide o autonómny rozhlasový text z pera autorky Dany Gargulákovej, na motívy námetu Zuzany Kolmosovej s názvom Voňavé šťastie.
Príbeh rozpráva o princeznej Diane, ktorá hľadá otázku na odpoveď, ako spozná ozajstné šťastie a ozajstnú lásku. Odpoveď nájde práve vtedy, keď stratí svoju krásu a spozná človeka, ktorý ju má rád nie pre pôvod, či vonkajší vzhľad.
Diana ujde pred zásnubami s vojvodom Filipom a vďaka tajomnému kúzelníkovi, ktorý jej sľúbi, že nájde odpoveď na svoju otázku ohľadom svojho nastávajúceho, sa jej dostane odmeny - narastie jej nepekný nos.
Snaží sa nájsť kúzelníka, aby ju zbavil jej prekliatia, avšak kúzelník je v rozprávke na to, aby čaroval... A privedie jej do cesty mladého voňavkára Tomáša, ktorý potrebuje vymyslieť najkrajšiu vôňu na svete pre svoju vyvolenú princeznú Adelu.
Príbeh sa nám zamotá, rozprávanie dostane i komické a vtipné prvky a môžeme sľúbiť malým i veľkým poslucháčom, že sa dobre skončí, tak ako to v rozprávke býva.

V hlavných úlohách sa predstavia Rebeka Poláková ako princezná Diana, Michal Klučka v úlohe voňavkára Tomáša, Milan Bahúl ako Kráľ Artur, Táňa Kulíšková ako pestúnka či Ivan Šándor ako Vojvoda Filip.
Réžia Táňa Tadlánková

Počúvajte 18. a 25. júna v Rádiu Regina o 8:00

Živé vysielanie
??:??