Čo vy na to? Spomienky na školu

Kultúra

Čo vy na to? Spomienky na školu

16. 06. 2017 06:53

Koniec školského roka sa nezadržateľne blíži. Človek môže mať po škole rok, dva, 10 či 50, každý si na ňu sem-tam rád spomenie. Hádam okrem tých ktorí sú ešte povinní do nej chodiť. Poďme si pospomínať na školské časy, vedomosti, vysvedčenie. Ľudovít Jakubove oslovil obľúbeného herca, komika, hlas Jednotky RTVS, Juraja Kemku.

Čo vy na to?
Stiahnuť audio súbor

Do konca školského roka chýbajú posledné 2 vyučovacie týždne, u niektorých už ani to nie a tak sa tento týždeň Ľudovít Jakubove pýta známych tvárí, aké sú ich spomienky na školu, vysvedčenie, koniec roka. Včera sme počuli Juraja Kemku, dnes jeho kolegu, syna slávneho otca Mariána Labudu ml.  

2. časť
Stiahnuť audio súbor

Prázdniny a dovolenky sa blížia, koniec školského roka je už prakticky tu, a tak aj my spomíname na to, aké boli očakávania vysvedčení, obľúbené či neobľúbené predmety v časoch školopovinných. Tentoraz sa Ľudovít Jakubove stretol s herečkou Karin Olasovou.

3. časť
Stiahnuť audio súbor

Vysvedčenie a známky na ňom. Kedysi, sa rodičia až pri pohľade na tento vzácny papier dozvedeli, ako je to s ich deťmi. Dnes v dobe informatizácie sa dá všetko vedieť a vidieť tzv. "online". Ľudovít Jakubove sa dnes vybral za Pavlom Sadloňom, riaditeľom Gymnázia na ul . Ladislava Sáru a dlhoročným prezidentom asociácie štátnych gymnázií.

4. časť
Stiahnuť audio súbor

Dnes je v mnohých školách možno posledný, naozaj vyučovací deň. Budúci týždeň už patrí viac výletom, školám v prírode, brigádam a podobne. A tak sa Ľudovít Jakubove pýtal na vysvedčenie a veci s ním súvisiace. Jeho respondentom je tentoraz ikona humoru na Slovensku, Milan Lasica.

5. časť
Stiahnuť audio súbor


Autor: Ľudovít Jakubove; Ilustr. foto: Pixabay

Živé vysielanie
??:??