Dobrovoľníctvo a komunita

Ľudia

Dobrovoľníctvo a komunita

13. 05. 2019 11:22

Starostlivosť o seniorov, pomoc zdravotne znevýhodneným či organizovanie voľného času malým deťom. To sú najčastejšie predstavy o dobrovoľníckych aktivitách. Dobrovoľníctvo má však dnes už množstvo iných podôb. Aj návštevníkov majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji budú na prechádzkach Bratislavou sprevádzať v projekte Tourist Angels dobrovoľníci, ktorí im na strategických miestach mesta pomáhajú dostať sa do cieľa. A napríklad aj stále viac firemných teambildingov začína mať podobu dobrovoľníckych aktivít. Ľudia jednoducho radi pomáhajú. Tatiana Šušková oslovila niekoľkých z nich s otázkou - Prečo?  

Dobrovoľníctvo a komunita - 1. časť
Stiahnuť audio súbor

Robiť dobré skutky pre druhých nie je také ťažké. Dokazuje to vo všetkých vekových skupinách stále sa zvyšujúci záujem o dobrovoľníctvo. Presah týchto aktivít z osobného do spoločenského života je neoceniteľný. Nielenže pomáhame druhým a sami získavame dobrý pocit, ale svojim správaním zlepšujeme aj komunitu a spoločnosť, v ktorých žijeme. Tatiane Šuškovej to potvrdil splnomocnenec vlády pre rozvoj občianskej spoločnosti Martin Giertl.   

Dobrovoľníctvo a komunita - 2. časť
Stiahnuť audio súbor

Ak sa chcete dozvedieť o dobrovoľníctve opäť niečo viac, môžete navštíviť najbližší Trh dobrovoľníctva, ktorý organizuje Bratislavské dobrovoľnícke centrum 16. mája na Gymnáziu Jána Papánka v Bratislave v čase od 9:00 do 12:00 hod. Viac informácií o dobrovoľníctve však nájdete aj v regionálnych dobrovoľníckych centrách. 

Autorka: Tatiana Šušková; Ilustr. foto: TASR

Živé vysielanie
??:??