Dobrá rada: Ako riešiť hádky?

Rady, tipy, recepty

Dobrá rada: Ako riešiť hádky?

11. 08. 2017 06:46

Konflikty medzi ľuďmi prechádzajú rôznymi fázami. Sú nevyhnutné a prirodzené a môžu mať pozitívny alebo negatívny priebeh. Preto sa tento týždeň v dobrých radách zameriame na konflikty a hádky. Často dochádza k rôznym nedorozumeniam či hádkam aj na pracovisku. Ako ich riešiť? Pokúsime sa poradiť. Dalibor Uhlár oslovil Zuzanu Erdélyovú, aby vysvetlila najskôr čo sa myslí pod slovom – konflikt.

1. časť
Stiahnuť audio súbor

V dobrých radách sa tento týždeň venujeme konfliktom a hádkam na pracovisku. Práve na pracovisku sú konflikty nežiaducim momentom, ktorý nás oberá o radosť, energiu a chuť pracovať. Konflikt treba chápať ako nedorozumenie medzi ľuďmi. Dnes sa Dalibor Uhlár pýtal Zuzany Erdélyovej – čo je obvyklou príčinou toho, že sa ľudia dostávajú do konfliktov?

2. časť
Stiahnuť audio súbor

Hovoríme o možnom riešení konfliktov na pracovisku, ktorým sa často nedá vyhnúť. Menej príjemné je, ak sa dostane do konfliktu podriadený s nadriadeným. Dalibor Uhlár sa opýtal Zuzany Erdélyovej – či má význam „vypravdovávať si problém s nadriadeným.

3. časť
Stiahnuť audio súbor

V dobrých radách sa tento týždeň venujeme konfliktom a hádkam na pracovisku. Práve na pracovisku sú konflikty nežiaducim momentom, ktorý nás oberá o radosť, energiu a chuť pracovať. Pokiaľ sa nejaký konflikt nerieši, časom môže narásť až do obrovských emocionálnych problémov. Preto sa Dalibor Uhlár pýtal Zuzany Erdélyovej – či sa dá zvládnuť konfliktná situácia tak, aby nedošlo k emocionálnemu výbuchu?

4. časť
Stiahnuť audio súbor

V dobrých radách sme sa od pondelka venovali konfliktom a hádkam na pracovisku. Práve na pracovisku sú konflikty nežiaducim momentom. Viete ako reagovať keď máte kolegu, alebo kolegyňu ktorá šíri intrigy? Pýtal sa Dalibor Uhlár Zuzany Erdélyovej.

5. časť
Stiahnuť audio súbor

Prevenciou proti zbytočným konfliktom je nevyhľadávať ich, hoci v konfliktoch je aj mnoho pozitív a negatív. Od pondelka na túto tému tak trochu nadviažeme a budeme hovoriť aké spory či konflikty rieši mediátor.

Autor: Dalibor Uhlár; Ilustr. foto: Pixabay

Živé vysielanie
??:??