Dobrá rada: Ako neplytvať potravinami

Rady, tipy, recepty

Dobrá rada: Ako neplytvať potravinami

22. 12. 2017 06:46

Tento týždeň vám poradíme, ako neplytvať potravinami, aby ste šetrili svoju peňaženku aj životné prostredie. Áno, potravinami plytváme aj na Slovensku a zarážajúce sú štatistiky napríklad z USA, kde takmer 50 percent jedla skončí ako odpad. Richard Šümeghy oslovil Ing. Martina Polovku, vedúceho odboru  chémie a analýzy potravín Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra Výskumného ústavu potravinárskeho. 

Ako neplytvať potravinami - 1. časť
Stiahnuť audio súbor

Tento týždeň vám radíme, ako neplytvať potravinami, aby ste šetrili svoju peňaženku aj životné prostredie. Opýtajme sa, ako vplýva výrobný sektor na plytvanie potravinami. Richard Šümeghy oslovil Martina Polovku z Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra Výskumného ústavu potravinárskeho.

Ako neplytvať potravinami - 2. časť
Stiahnuť audio súbor

Tento týždeň vám radíme, ako neplytvať potravinami. Najmä teraz pred sviatkami nakupujeme viac ako inokedy. Martina Polovku z Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra Výskumného ústavu potravinárskeho sa opýtal Richard Šümeghy.

Ako neplytvať potravinami - 3. časť
Stiahnuť audio súbor

Tento týždeň vám radíme, ako neplytvať potravinami. Najmä pred sviatkami totiž nakupujeme väčšie množstvo potravín a mnoho z nich nakoniec skončí ako odpad. Prečo teda slovenské domácnosti vyprodukujú toľko odpadu, zisťoval v  prieskume Výskumný ústav potravinársky. Richard Šümeghy sa opýtal Martina Polovku z Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra.

Ako neplytvať potravinami - 4. časť
Stiahnuť audio súbor

Tento týždeň vám radíme, ako neplytvať potravinami. Dobre si rozmyslite, koľko potravín nakúpite na sviatky, aby nakoniec veľká časť z nich neskončila ako odpad. Richard Šümeghy sa opýtal Martina Polovku z Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra Výskumného ústavu potravinárskeho.

Ako neplytvať potravinami - 5. časť
Stiahnuť audio súbor

Toľko o tom, ako neplytvať potravinami. Od pondelka to už budú užitočné medzisviatočné rady, napríklad aj o tom, čo robiť, ak sme sa cez Vianoce prejedli.

Autor: Richard Šümeghy; Ilustr. foto: Pixabay

Živé vysielanie
??:??