Trnava sa mení

Regionálna publicistika

Trnava sa mení

04. 10. 2017 14:51

S postupnou zlepšujúcou sa ekonomickou kondíciou miest sa darí aj rekonštrukciám historických ulíc. Typickým príkladom je Trnava, kde každý rok zrekonštruujú výraznú časť centra mesta. No ani obytné zóny nezostávajú bokom. Tento rok sa považuje v Trnave za najdôležitejší, pokiaľ ide o rozsah komplexných rekonštrukcií ulíc. A najviac finišujú práve teraz, keď im ešte praje počasie. Pokračuje Martin Jurčo. 

1. časť
Stiahnuť audio súbor

Trnava si tento rok pripomína 30 rokov od vzniku Mestskej pamiatkovej rezervácie. Tento rok sa podarilo zrekonštruovať nielen časť historických objektov, no najmä ulice, chodníky a cesty.

V letných mesiacoch sa začali upravovať aj niektoré križovatky. Po tragickej nehode v lete vybudovali na Hlbokej ulici ostrovček odbočovacieho pruhu. Časť vodičov totiž zneužívala odbočovací pruh pri jazde rovným smerom. Teraz sa to podarilo aj pri niektorých ďalších križovatkách, a tak zrýchlili plynulosť premávky. Pokračuje Martin Jurčo.

2. časť
Stiahnuť audio súbor

Ak budete v Trnave, skúste sa poprechádzať nielen po Hlavnej ulici, ktorá je rekonštruovaná niekoľko rokov, ale aj cez pozdĺžne ulice centrálnej mestskej zóny. Možno aj vy objavíte nejaké zaujímavé zákutie.

Autor: Martin Jurčo; Ilustr. foto: TASR

Živé vysielanie
??:??