Sociálne služby v Trnave koordinujú odborníci

Regionálna publicistika

Sociálne služby v Trnave koordinujú odborníci

14. 11. 2017 15:47

Zlepšovaním sociálnej situácie v mestách, postupným rozvojom firiem, ktoré nemajú problém darovať sponzorské príspevky, sa postupne rozširujú aktivity rôznych sociálnych združení. Veľmi sa v tejto oblasti darí Trnave. Región s najnižšou nezamestnanosťou na Slovensku je príkladom aj pre model, ako by sa mali rozvíjať služby najslabším. Jedno zo stretnutí takýchto odborníkov bolo práve v Trnave. Pokračuje Martin Jurčo. 

1. časť
Stiahnuť audio súbor

Hovoríme o koordinácii sociálnych služieb v Trnave. Toto mesto má vytvorený plán – ako združiť rôzne občianske združenia tak, aby dostali pomoc všetky skupiny obyvateľov – od seniorov cez bezdomovcov až po drogovo závislých. Aj o tom hovorili na jednom zo stretnutí sociálni pracovníci a zástupcovia rôznych občianskych združení. Pokračuje Martin Jurčo.

2. časť
Stiahnuť audio súbor

O novej stratégii mesta Trnava – aby motivovali sociálne združenia práve k rozšíreniu potrebných služieb budeme ešte hovoriť. Plán koordinácie na budúci rok by mali poslanci trnavského mestského zastupiteľstva prerokovať v decembri. 

Autor a foto: Martin Jurčo

Živé vysielanie
??:??