Medzinárodný projekt podunajských krajín

Regionálna publicistika

Medzinárodný projekt podunajských krajín

12. 03. 2018 11:22

V rámci Dunajského nadnárodného programu už rok realizuje Slovenská technická univerzita v Bratislave projekt DANUrB čiže DANube Urban Brand. Ide o vytváranie regionálnej siete prostredníctvom cestovného ruchu a vzdelávania. Hlavným cieľom tohto projektu financovaného Európskou úniou je vytvoriť komplexnú priestorovo kultúrnu sieť - Dunajskú kultúrnu promenádu, ktorá bude integrovať všetky komunity pozdĺž rieky do jednej turistickej destinácie. Mária Babinská sa najskôr zhovárala s dekankou Fakulty architektúry Ľubicou Vitkovou.

1. časť
Stiahnuť audio súbor   

DANUrB  je medzinárodný projekt, na jeho realizácii sa podieľa 7 univerzít, okrem toho sú tam zapojené neziskové organizácie, miestne či mestské samosprávy, ale aj výskumné inštitúcie a spoločnosti zaoberajúce sa turizmom. Aj Slovensko je súčasťou tohto výskumného projektu, ktorý sa začal v januári minulého roka a potrvá do júna budúceho roka. Slovenská technická univerzita, konkrétne Fakulta architektúry, je teda už rok súčasťou medzinárodného tímu. Mária Babinská opäť oslovila profesora Pavla Gregora.

2. časť
Stiahnuť audio súbor

Architektonické pamiatky, tradície, zvyky, charakteristické jedlá, umenie..., to všetko vytvára  komplexný a zároveň špecifický “ genius loci” daného miesta. A práve indentifikovanie takýchto hodnôt, podpora a rozvoj Dunajského regiónu ako atraktívnej turistickej destinácie je cieľom výskumného medzinárodného projektu DANUrB. Potrvá do júna budúceho roka.

Autorka: Mária Babinská; Ilustr. foto: TASR

Živé vysielanie
??:??