Dobrovoľníci zachraňujú Dunajské luhy

Regionálna publicistika

Dobrovoľníci zachraňujú Dunajské luhy

27. 09. 2018 15:47

V piatok si väčšina z nás na konci pracovného týždňa vydýchne a teší sa na víkend. Minulý piatok popoludní však viac ako päťdesiatka ľudí z jednej firmy navštívila miesto, kam sa bežný smrteľník, rešpektujúci zákony, len tak ľahko nedostane. Cieľom Communitty Days bolo pomôcť pri úprave unikátneho prírodného prostredia – chráneného územia v oblasti Dunajských luhov. Tatianu Šuškovú s dobrovoľníkmi na Topoľových honoch privítali a najskôr s prostredím zoznámili Jana Adamová z Dafne – Inštitútu aplikovanej ekológie a Helga Kodhajová zo Správy chránenej krajinej oblasti Dunajské luhy: 

Dobrovoľníci zachraňujú Dunajské luhy - 1. časť
Stiahnuť audio súbor

Minulý piatok sa napríklad niekoľko desiatok firemných dobrovoľníkov vďaka nemu dostalo na miesto, kam je oficiálne kvôli ochrannému pásmu zakázané vstúpiť. Topoľové hony v Biskupických luhoch majú totiž 5 stupeň ochrany a neprechádza nimi turistický chodník. Neprišli však na vychádzku, ale pomáhať. Tatiane Šuškovej Jana Adamová z organizácie Dafne, ktorá pomoc zorganizovala. 

Dobrovoľníci zachraňujú Dunajské luhy - 2. časť
Stiahnuť audio súbor

A nám nezostáva len súhlasiť. Aj s tým, že máme krásnu prírodu, aj s tým, že jej krásy treba zachovať a aj s tým, že je krásne ak sa nájdu ľudia, ktorým na tom záleží. O tom sme sa presvedčili na dobrovoľníckej akcii vo vzácnych Topoľových honoch  s Tatianou Šuškovou.


Autorka: Tatiana Šušková; Ilustr. foto: Ľuboš Houška

Živé vysielanie
??:??