Dobrá rada: Ako prežiť v zdraví na kúpalisku

Zdravie

Dobrá rada: Ako prežiť v zdraví na kúpalisku

23. 06. 2017 06:46

Pred blížiacimi sa letnými prázdninami sa budeme tento týždeň v dobrých radách venovať nástrahám, ktoré číhajú na kúpaliskách. Konkrétne po zdravotnej stránke. Dalibor Uhlár sa opýtal humánnej parazitologičky Dr. Anny Totkovej – s akými baktériami, vírusmi a plesňami sa najčastejšie stretne návštevník na verejnom kúpalisku alebo plavárni.

1. časť
Stiahnuť audio súbor

Ak sa v najbližšie dni chystáte navštíviť termálne kúpalisko, zídu sa vám aj dnešné rady. Totiž aj teplá termálna voda je živnou pôdou mnohých mikroorganizmov. No a keďže chceme prežiť leto v zdraví, Dalibor Uhlár sa opýtal humánnej parazitologičky Dr. Anny Totkovej – na možné riziká ochorenia z termálnej vody.

2. časť
Stiahnuť audio súbor

Tento týždeň hovoríme o rôznych zdravotných nástrahách na kúpaliskách. S akými baktériami či vírusmi sa môžeme stretnúť na prírodnom kúpalisku na jazere – pýtal sa Dalibor Uhlár sa opýtal humánnej parazitologičky Dr. Anny Totkovej.

3. časť
Stiahnuť audio súbor

Ako prežiť leto v zdraví na kúpaliskách, o tom sú tohto týždňové dobré rady. Včera sme hovorili o zdravotných nástrahách na prírodných jazerách, v ktorých plávajú aj kačice prípadne aj domáci miláčik pes. Môžu kúpajúce sa, či plávajúce zvieratá preniesť nejaké baktérie, či infekciu aj na človeka?

4. časť
Stiahnuť audio súbor

Celý týždeň sme sa snažili poradiť vám, ako prežiť leto v zdraví na kúpaliskách. Dnes si to ešte zrekapitulujeme. Na čo si treba dať pozor z hľadiska infekcií a a baktérií na verejených kúpaliskách.

5. časť
Stiahnuť audio súbor

Po týchto dobrých radách budete azda dobre pripravený na leto, a nástrahy o ktorých sme hovorili sa vám neprihodia. V pondelok zmeníme tému.Autor: Dalibor Uhlár; ILustr. foto: PIxabay

Živé vysielanie
??:??