Smrdáky pacientom nesmrdia

Zdravie

Smrdáky pacientom nesmrdia

13. 11. 2017 11:22

Vedeli ste, že kúpele v Smrdákoch sú  jedinečným slovenským  unikátom kúpeľnej liečby  viacerých kožných ochorení  v Európe? Kúpele majú najvyššiu koncentráciu treťohorného sírovodíka v Európe  a aj to je dôvod, že  už z diaľky zacítite ich charakteristický  pach. Chorým  Smrdáky však rozhodne nesmrdia.  Ako povedala Janke Bleyovej riaditeľka týchto prírodných liečebných kúpeľov Mária Turjaníková, chorí a klienti k nim totiž za zdravím prichádzajú nielen z celej Európy, ale aj zo zámoria.

1. časť
Stiahnuť audio súbor

Prírodné liečebné  kúpele v Smrdákoch sú dôkazom  nesmiernej schopnosti prírody poradiť si s rôznymi zdravotnými neduhmi.  „Smrdácky sírovodík“ sa počas kúpeľa efektívne vstrebáva do tela, čím kožu prekrví a účinne vyživuje. Má protizápalové, imunomodulačné a antibakteriálne účinky, zoslabuje  svrbenie kože a znižuje citlivosť na bolesť každého druhu, a to až o 40 %. Neinfekčné ochorenia kože sa však zďaleka netýkajú iba dospelých, ale postihujú aj deti.  Riaditeľka  kúpeľov  Mária Turjaníková  zaviedla Janku Bleyovú aj do priestorov  vyhradených tým najmenším.

2. časť
Stiahnuť audio súbor

V prírodných liečebných kúpeľoch Smrdáky, ktoré majú  184 ročnú tradíciu a ktoré obrazne i doslova postavili na nohy tisíce pacientov, sme boli s Jankou Bleyovou.

Autor: Janka Bleyová; Foto: TASR/František Iván

Živé vysielanie
??:??