Pripravte si bicykel na sezónu

Dobrá rada

Pripravte si bicykel na sezónu

04. 05. 2018 06:45

Tento týždeň si s Jurajom Turisom pripravíme náš bicykel na novú sezónu. Je dôležité skontrolovať ho a dať mu po zime to, čo mu patrí, aby sa vám údržba v konečnom dôsledku neskôr nepredražila. Pokračuje mechanik z bratislavskej predajne bicyklov Klaudio Čuti.  

1. časť
Stiahnuť audio súbor

Tento týždeň sa v rubrike Dobrá rada venujeme s Juraj Turisom údržbe bicykla po zime. Každý z nadšených cyklistov chce mať predsa svojho dvojkolesového miláčika pred novou sezónou v ideálnom stave. Včera sme si prešli kolesá i plášte a dnes  to bude veľmi dôležitý komponent a to brzdy. Mechanik z bratislavskej predajne bicyklov Klaudio Čuti najprv vysvetlil aké rôzne poznáme.

2. časť
Stiahnuť audio súbor

V tohto-týždňovej rubrike Dobrá rada sa venujeme s Jurajom Turisom príprave bicykla po zime na novú sezónu. Skontrolovali sme už plášte a kolesá, dokonca aj jednu z najdôležitejších súčastí a to brzdy. Dnes si náš bicykel umyjeme a premastíme. Čo robiť ak bicykel vydáva čudné zvuky a je značne znečistený? Odpovedá mechanik z bratislavskej predajne bicyklov, Klaudio Čuti.

3. časť
Stiahnuť audio súbor

V rubrike Dobrá rada sa tento týždeň pripravujeme spoločne s Jurajom Turisom no novú cyklistickú sezónu. V rámci údržby už máme za sebou kontrolu kolies, plášťov, dezénu, po kontrole sú už aj brzdy, spomínali sme i to, ako správne bicykel vyčistiť a naolejovať. A teraz si ho ideme správne nastaviť. Viac už mechanik z bratislavskej predajne bicyklov Klaudio Čuti.

4. časť
Stiahnuť audio súbor

Tento týždeň sme sa venovali príprave bicykla na novú sezónu. Skontrolovali sme kolesá a brzdy, bicykel sme sa naučili správne umývať, olejovať a vieme si ho už aj vhodne nastaviť. A dnes sa s Jurajom Turisom pozrieme aj na povinnú a voliteľnú výbavu, ktorú budeme spoločne s naším štvorkolesovým miláčikom potrebovať. Viac už  mechanik z bratislavskej predajne bicyklov - Klaudio Čuti.

5. časť
Stiahnuť audio súbor


Autor: Juraj Turis; Ilustr. foto: Pixabay

Živé vysielanie
??:??