Ako komunikovať s deťmi?

Dobrá rada

Ako komunikovať s deťmi?

10. 08. 2018 06:45

Výchova detí vyžaduje nielen lásku, obetavosť, porozumenie a také tie poetické hodnoty, ale aj celkom prozaické zručnosti. Ako sa s dieťaťom dohovoriť a nestratiť pri tom nervy – to budeme radiť tento týždeň. Začíname elementárnou komunikáciou.  

Ako komunikovať s deťmi? - 1. časť
Stiahnuť audio súbor

Sú témy, ktoré sú tenkým ľadom na diskusiu, lebo koľko ľudí, toľko názorov. Jednou z nich je aj výchova detí. Každý vychováva po svojom a každý vie, že občas príde chvíľa, keď by najradšej ušiel niekam preč. Netvrdíme, že naše rady sú najlepšie, ale vieme, že väčšinou fungujú. Niekoľko ďalších má Marcel Hanáček. 

Ako komunikovať s deťmi? - 2. časť
Stiahnuť audio súbor

Tak sa to robí. Napokon – tento spôsob komunikácie by sme určite prijali aj v komunikácii s kamarátmi, kolegami, nadriadenými, či podriadenými. Tak prečo to nepoužiť rovno doma?

Zvláštnou kapitolou je jedlo. Sú deti, ktoré zjedia všetko – ak také máte, blahoželáme, ste menšina. Ako prežiť stravovanie dieťaťa v pokoji? Pokračuje Marcel Hanáček. 

Ako komunikovať s deťmi? - 3. časť
Stiahnuť audio súbor

Čo by mali a čo by nemali robiť naše deti? Odpoveď na túto otázku asi poznajú najlepšie rodičia, ale prax psychológov, učiteľov, či vychovávateľov ukazuje, že na niektoré veci zabúdame, alebo nevieme, že sú potrebnejšie, ako si myslíme. Dnes odpovieme na otázku popoludňajšieho spánku detí. Pokračuje Marcel Hanáček.

Ako komunikovať s deťmi? - 4. časť
Stiahnuť audio súbor

Radiť pri výchove detí je citlivá téma, lebo vlastné dieťa najlepšie poznajú rodičia. Ale aj tým najlepším sa môže stať, že dieťa má v škôlke, alebo v škole problémy. A potom je neskoro pýtať sa, kde sme spravili chybu. Veľa chýb sa môže stať pri nesprávnom používaní technológií – o tom bude dnes niekoľko dobrých rád, ktoré má Marcel Hanáček.

Ako komunikovať s deťmi? - 5. časť
Stiahnuť audio súbor

Toľko zopár dobrých rád na citlivú tému výchovy detí. Boli to len rady – ako rodičia viete najlepšie, čo vaše deti potrebujú, tak držíme palce.

Autor: Marcel Hanáček; Ilustr. foto: Pixabay

Živé vysielanie
??:??