Pripravte si zimný športový výstroj

Dobrá rada

Pripravte si zimný športový výstroj

07. 12. 2018 06:45

Zima je už takmer tu a my sa preto v Dobrej rade zameriame na prípravu lyží pred novou sezónou. Dôležité je ich správne uskladnenie, údržba, servis a aj výber. Radiť nám bude Branislav Brozman, servisný technik lyží, ale aj úspešný navádzač lyžiara Jakuba Kraka, s ktorým tento rok vybojoval na zimným paralympijských hrách v Pjongčangu jednu zlatú medailu a tri strieborné. Juraj Turis sa ho najprv opýtal, ako správne skladovať svoje lyže.  

Pripravte si zimný športový výstroj - 1. časť
Stiahnuť audio súbor

Tento týždeň sa venujeme obľúbenému slovenskému športu, a to lyžovaniu. Každému je však jasné, že sa pred novou sezónou o ne musí postarať a dať im to, čo im patrí, aby si mohol vychutnať prvú zimnú lyžovačku. Včera sme sa rozprávali o správnom skladovaní lyží a dnes to bude ich údržba. Juraj Turis preto oslovil servisného technika lyží, ale aj úspešného navádzača Slovenského paralympijského výboru a zlatého medailistu z Pjongčangu Branislava Brozmana. Je dôležité navštíviť pred sezónou ski servis?

Pripravte si zimný športový výstroj - 2. časť
Stiahnuť audio súbor

Spomínali sme správne uskladnenie na suchom mieste, ale i to, aby sme vysušili i obaly na lyže. V rámci servisu treba myslieť aj na hrany a skĺznice. Dnes si posvietime na lyžiarske topánky, brzdy, ale začneme viazaním. Juraj Turis oslovil servisného technika Branislava Brozmana.

Pripravte si zimný športový výstroj - 3. časť
Stiahnuť audio súbor

Tento týždeň hrajú v Dobrej rade prím lyže. Dôležité je ich uskladnenie, správny servis, svoju pozornosť potrebuje skĺznica, viazanie a určite aj brzdy. Dnes si povieme viac o správnom výbere lyží, aby sme si novú sezónu užili tak, ako sa patrí. Servisného technika lyží a zlatého medailistu z paralymijských hier v Pjongčangu Branislava Brozmana oslovil Juraj Turis. Dôležitá je totiž tvrdosť, ale aj dĺžka lyží.

Pripravte si zimný športový výstroj - 4. časť
Stiahnuť audio súbor

Celý týždeň sme sa v Dobrej rade venovali lyžiam, ich skladovaniu, údržbe a správnemu servisu, pretože ak naše lyže nedostanú to čo potrebujú, prvú zimnú lyžovačku si nemusíme užiť na 100 percent. Veľmi dôležitý je aj správny výber lyží a to isté platí i v prípade lyží bežeckých a aj snowboardov. Akú opateru potrebujú, to už Jurajovi Turisovi prezradil servisný technik a zlatý medailista z paralympijských hier v Pjongčangu, navádzač Branislav Brozman. 

Pripravte si zimný športový výstroj - 5. časť
Stiahnuť audio súbor

Čo dodať na záver? Želáme vám čo najpohodovejšiu novú zimnú sezónu na lyžiach, bežkách či snowboardoch. Od pondelka sa už zameriame na Vianoce a in naše peňaženky.

Autor: Juraj Turis; Ilustr. foto: Pixabay

Živé vysielanie
??:??