Fórum: Tlačidlá na semaforoch. Ako vlastne fungujú?

Fórum

Fórum: Tlačidlá na semaforoch. Ako vlastne fungujú?

15. 04. 2019 06:53

Stojíte na prechode, ponáhľate sa do práce a márne, a možno už aj trochu nahnevane, stláčate po neviem koľký krát gombíky, či symboliku na skrinkách na svetelných semaforoch.
Vymenili ste niekedy myšlienku Zasa to nefunguje, za otázku Ako to vlastne funguje?
Zaujíma to aj nášho poslucháča Jakuba a jeho podnet v rubrike Fórum zasa zaujal Tatianu Šuškovú, ktorá sa na záhadu skriniek na semaforoch pozrela bližšie:  

Fórum: Tlačidlá na semaforoch. Ako vlastne fungujú?
Stiahnuť audio súbor

Záhada skriniek na svetelných semaforoch je teda rozriešená. Zaujímavým je však aj fakt, že vo svete mnohé tlačidlá na nich fungujú s tzv. placebo efektom. Dokázalo sa totiž, že ak majú ľudia pocit, že stlačením tlačidiel majú situáciu viac pod kontrolou, lepšie znášajú čakanie na zelenú.  Navyše, cez takéto križovatky ľudia menej prebiehajú na červenú. Či máme aj v Bratislave nejaké „placebo“ tlačidlá sme nezisťovali, možno v rubrike Fórum až niekedy nabudúce.

Ak aj vy máte nejaké nezodpovedané otázky, a to z akejkoľvek oblasti, neváhajte nás kontaktovať. Pripravili sme pre vás telefónne číslo s odkazovačom - 02 32 50 62 62, kam nám môžete vaše otázky zatelefonovať. Rovnako ich môžete napísať aj mailom na forum.regina@rtvs.sk.
 

Autorka: Tatiana Šušková; Ilustr. foto: Pixabay

Živé vysielanie
??:??