Základné cesto na parené buchty

Rady, tipy, recepty

Základné cesto na parené buchty

03. 04. 2017 11:37

Už ste prejedení pokrmov svetových kuchýň a radi by ste objavili na tanieri niečo tradičné slovenské? Potom ste v Rádiu Regina na správnej adrese. Tento týždeň oslovila Tatiana Šušková Tomáša Hakla, ktorý si otvoril na Slovensku prvú „Buchtáreň.“ Mladý vyštudovaný geodet sa do prípravy buchiet rôznych chutí pustil doslova s vášňou a jeho buchty aj tak chutia. A dnes spolu s Tomášom začneme pekne od „gruntu“. Základom dobrých buchiet je totiž kvalitné cesto. 

Základné cesto na parené buchty
Stiahnuť audio súbor

Dnes vám teda ponúkame recept na základné cesto na parené buchty – v priebehu týždňa ich budeme plniť rôznymi náplňami...
Takže čo potrebujeme na prípravu cesta na 8 kusov parených buchiet:

Hrubá múka 250g
Droždie 10g
Cukor 10g
Vajce 1ks

Podľa chuti
Mlieko
Soľ

Postup
1/
Do nachystanej preosiatej múky pridáme droždie ktoré si pred tým rozmiešame vo vlažnom mlieku, spolu s vajíčkom, soľou, cukrom. Vypracujeme cesto. Cesto necháme vykysnúť, položíme na pomúčenú dosku, vyvaľkáme a pokrájame na 8 štvorcov.

2/  Tieto pripravené štvorce naplníme plnkou ktorú máme práve doma, cesto dobre spojíme a dáme variť do horúcej vody na 4 - 5 minút. Uvarené podľa chuti polejeme maslom, posypeme posýpkou - o tom ale budeme hovoriť ešte ďalšie dni.

Zajtra si pripravíme buchty plnené mäsom.

Autorka: Tatiana Šušková; Foto: Buchtáreň

Živé vysielanie
??:??