Príbeh strašidelného festivalu

Seriál Rádia Regina

Príbeh strašidelného festivalu

04. 05. 2018 07:48

Či už veríte na strašidlá alebo nie, určite ste už o nejakých aspoň počuli. A verím, že je veľa aj takých, ktorí počuli o tom, že duchovia a strašidlá sa každoročne stretávajú na Bojnickom zámku. A robia tak už 25 rokov. A práve o tomto nevšednom festivale bude náš seriál tento týždeň. Pripravil ho Marcel Hanáček. 

1. časť
Stiahnuť audio súbor

Tento týždeň sledujeme príbeh vzniku Medzinárodného festivalu duchov a strašidiel v Bojniciach, ktorý vznikol pred 25 rokmi. Niekoľko rokov na ňom účinkoval aj náš kolega Marcel Hanáček, takže máme informácie z prvej ruky.

2. časť
Stiahnuť audio súbor

Medzinárodný festival duchov a strašidiel, ktorý nasledujúci víkend pokračuje na Bojnickom zámku, je tento rok už 25. raz. A to je dôvod, prečo sa stal aj témou nášho príbehu v Rádiu Regina. Dnes sa budeme rozprávať s niekoľkými jeho režisérmi. Pokračuje Marcel Hanáček. 

3. časť
Stiahnuť audio súbor

Bojnice sa na niekoľko dní v roku premenia na mravenisko. Dominuje mu zámok vyzdobený vlajkami, ľudia sa tlačia v radoch na lístky, zámocká priekopa je plná stánkov, sokoliari majú plný areál a v reštauráciách, ktorých je inak v Bojniciach dosť, sa na stôl čaká v rade. A to sa tam opakuje 25 rokov vždy počas Medzinárodného festivalu duchov a strašidiel. Jeho atmosféru nám v aktuálnom príbehu prináša Marcel Hanáček, ktorý bol niekoľko rokov súčasťou tohto festivalu.

4. časť
Stiahnuť audio súbor

Dodnes sa zámocká pani vraj zjavuje ako Biela pani Bojnického zámku. Nevidieť ju tam denne, zato kroky v miestnostiach sa vraj ozývajú často.

Tento týždeň sledujeme príbeh Medzinárodného festivalu duchov a strašidiel v Bojniciach – druhý polčas tohto podujatia sa začína dnes. Pri 25. výročí tie najzujímavejšie momenty festivalu vyberá Marcel Hanáček. 

5. časť
Stiahnuť audio súbor

Príbeh Medzinárodného festivalu duchov a strašidiel v Bojniciach sa dnes končí, ale už pripravujeme ďalší - o bábkovom divadle.


Autor: Marcel Hanáček; Ilustr. foto: Pixabay

Živé vysielanie
??:??