Zázračný oriešok

Kultúra

Zázračný oriešok

18. 05. 2018 08:13

O týždeň sa v Piešťanoch začne desiaty ročník rozprávkového festivalu s podtitulom "kniha v rozhlase, rozhlas v knihe." Štyri festivalové dni budú až po okraj naplnené ilustráciami, textami, ale aj zvukmi. O priazeň detskej aj odbornej poroty budú bojovať rozprávky, ktoré v ostatných dvoch rokoch vznikli pod strechou obrátenej pyramídy. Pri nahrávaní jednej z nich bol aj Michal Herceg. 

1. časť
Stiahnuť audio súbor

Presne o sedem dní sa v Piešťanoch začne desiaty ročník rozprávkového festivalu Zázračný oriešok. Michal Herceg sa aj preto celý tento týždeň venuje rozhlasovej rozprávke. Dnes najmä z pohľadu autora, režiséra aj interpreta.

2. časť
Stiahnuť audio súbor

Už v utorok sa v Piešťanoch začne séria podujatí festivalu Zázračný oriešok – návštevníkov čakajú stretnutia s ilustrátormi, autormi výstav, tvorivých dielní ale najmä odposluchy rozprávok. Akýmsi predstupňom festivalu bolo stretnutie v Trnave, kde tvorcovia deťom pripravili ukážky z toho, čo budú môcť zažiť v Piešťanoch. Napríklad ilustrátori. Martin Jurčo oslovil dvoch ilustrátorov – Bystríka Vanča a Vladimíra Krála s otázkou: Ako sa pripravujú vo svojom ateliéri na festival. Hovorí Vladimír Král:

3. časť
Stiahnuť audio súbor

Každé dva roky sa v Piešťanoch slávnostne rozlúskne "zázračný oriešok." Pri zrode rozprávkového festivalu, o ktorom hovoríme v našom seriáli už od pondelka, stála riaditeľka piešťanskej knižnice Margita Galová. Michal Herceg sa jej najprv opýtal, prečo má Zázračný oriešok svoj domov práve v Piešťanoch.

5. časť
Stiahnuť audio súbor

Ešte štyri razy sa vyspíme a... môžeme vstúpiť do rozprávky, či už priamo v Piešťanoch na Zázračnom oriešku, alebo aj prostredníctvom rádia Regina. Z festivalu sa totiž pravidelne budú hlásiť naši kolegovia.


Foto: RTVS

Živé vysielanie
??:??