Zážitky na bicykli

Seriál Rádia Regina

Zážitky na bicykli

01. 06. 2018 08:13

Výlety na bicykli po Slovensku nie sú žiadnou novinkou. Kto  takúto cestu už vyskúšal vie, že zo sedla bicykla je najkrajší výhľad  na okolitý svet. A keď vás ešte v tomto počasí osvieži príjemný vánok - je to pocit na nezaplatenie.  Presvedčíme sa o tom aj v tohto týždňovom seriáli. Dnes sa spolu s Miroslavom Würflom  vyberieme na bicykli za historickými pamiatkami hore Považím. 

1. časť
Stiahnuť audio súbor

Tento týždeň je seriál Rádia Regina venovaný najmä priaznivcom cyklistiky. Práve  nadšenci jazdy na dvoch kolesách pripravili nedávno v Bratislave pre deti viacero atrakcií. Nechýbali rôzne súťaže, štafetové behy, kurz na dopravnom ihrisku alebo jazda zručnosti  na tzv. pamptrekovej dráhe. Pri školákoch z Grősslingovej ulice sa Miroslav Würfl  pristavil vo chvíli, keď práve zosadali zo svojich dvojkolesových tátošov.

2. časť
Stiahnuť audio súbor

Tento týždeň je seriál Rádia Regina venovaný priaznivcom cyklistiky. Dnes sa zameriame na moderné technológie, pretože medzi cykloturistami si čoraz väčšiu obľubu získavajú bicykle na asistenčný elektrický pohon. A tie sú vhodné aj na výlety v náročných kopcovitých terénoch. V Bratislave si pred pár dňami mohli záujemcovia  jazdu na elektrobicykloch aj vyskúšať. V centre nášho hlavného mesta im to zadarmo umožnili organizátori cyklo-popoludnia  zo spoločnosti Ebajk. Miroslav Würfl ako prvého oslovil Milana Kodnára  a najskôr sa pýtal na technické parametre.

3. časť
Stiahnuť audio súbor

V seriáli Rádia Regina sa dnes zameriame najmä na cykloturistov a rodinné výlety. Veď každý vášnivý cyklista má svoj príbeh a iné dôvody lásky k dvom kolesám. Pokračuje Miroslav Würfl.

4. časť
Stiahnuť audio súbor

S každoročným nárastom počtu vozidiel na cestách sa zvyšuje aj počet dopravných nehôd, pri ktorých dochádza k ľahkým alebo ťažkým zraneniam, niekedy aj s trvalými následkami a čo je najhoršie, aj k stratám na ľudských životoch. V dnešnej časti nášho cyklo-seriálu sa zameriame na dopravnú výchovu. Tá je v základných školách nenahraditeľnou súčasťou systému, aby sa deti - najzraniteľnejší účastníci  cestnej premávky - dokázali orientovať v zložitých dopravných situáciách.  Bratislavskí školáci zažili nedávno fingovanú dopravnú špičku priamo v historickom centre mesta. Bol tam aj Miroslav Würfl.

5. časť
Stiahnuť audio súbor

V seriáli Rádia Regina sme vám spolu s Miroslavom Würflom  priblížili neopakovateľné zážitky zo sedla bicykla. Na budúci týždeň nás Michal Herceg vezme do Bánoviec nad Bebravou a v seriáli nám dokáže, že aj v malom meste sa môžu diať veľké veci.

Autor: Miroslav Würfl; Ilustr. foto: Pixabay

Živé vysielanie
??:??