Príbeh mlieka

Seriál Rádia Regina

Príbeh mlieka

07. 06. 2019 08:13

Je pondelok, a tak začíname náš Seriál Rádia Regina novou témou. A hovoriť budeme o mlieku. Pred rokmi sa vďaka rôznym podporným programom podarilo zastaviť klesajúci trend spotreby mlieka. Dnešný moderný človek je však aj tak od sveta dorábania mlieka vzdialený, takže informácie, ktoré sa tento týždeň dozviete, budú pre vás zrejme úplne nové.
Príbeh mlieka začneme v dojárni, respektíve v čakárni na dojenie, v Poľnohospodárskom družstve v Smoleniciach. Martin Jurčo sa zootechnika Alexandra Baxu opýtal, či si dojičky pri rannej smene musia privstať. 

Príbeh mlieka - 1. časť
Stiahnuť audio súbor

Tento týždeň mapujeme cestu mlieka od dojenia, cez spracovanie až po hotový mliečny výrobok. Včera sme boli pri rannom dojení, dnes sa pristavíme pri popoludňajšom. Dojnica dá ráno o piatej o trochu viac mlieka ako popoludní. Často však závisí aj od typu dojárne a zručnosti dojiča. Školské hospodárstvo v Trnave úzko spolupracuje s vedľajšou Strednou odbornou školou poľnohospodárstva a služieb na vidieku, no má aj svoje – ako oni hovoria – profesionálne dojnice. Martin Jurčo sa pri vstupe do maštale pýtal riaditeľa Ľubomíra Majerčíka – prečo znie v každej miestnosti iná hudba.

Príbeh mlieka - 2. časť
Stiahnuť audio súbor

V našom týždňovom seriáli sa aktuálne venujeme mlieku. Dva dni sme boli v maštali a pri prvovýrobe, dnes sa skryjeme do cisterny s mliekom a odvezieme sa do mliekarne. Konkrétne do Bánoviec nad Bebravou, kde po postupnej transformácii mliekarenského odvetvia zostala jedna z najmodernejších mliekarní na Slovensku s kompletným sortimentom. Tam, kde sa rozdeľuje mlieko na výrobu jogurtov či syrov sa Martin Jurčo porozprával s riaditeľom podniku Rastislavom Luptákom. 

Príbeh mlieka - 3. časť
Stiahnuť audio súbor

Príbeh mlieka dnes pokračuje v mliekarni. Zašli sme do Bánoviec nad Bebravou, kde je modernizovaný závod – a tam vyrábajú napríklad aj parenice a rôzne druhy parených syrov, alebo oštiepkov. Celá časť tohto sortimentu mliekarne sa vyrába v jednej hale, kde je hluk viacerých strojov, veľa pary, no najmä veľmi dobrá vôňa zrazeného mlieka, tvarohu, i čerstvej parenice. Ale sú tam aj tanky s polotovarom – hrudkou, ktorá je na polceste od mlieka k spomínaným výrobkom. Riaditeľ podniku Rastislav Lupták robil sprievodcu Martinovi Jurčovi.

Príbeh mlieka - 4. časť
Stiahnuť audio súbor

V príbehu mlieka sme sa dostali až na záver celého výrobného procesu – od maštale, cez výrobné linky, až do chladiarne a baliarne hotových výrobkov. Martinovi Jurčovi robil sprievodcu riaditeľ bánovského mliekarenského podniku Rastislav Lupták.

Príbeh mlieka - 5. časť
Stiahnuť audio súbor

Po kontrole kvality odchádza produkcia mliekarne do obchodov, vrátane zahraničného trhu. Budúci týždeň bude náš seriál venovaný jednej z najväčších osobností slovenských novodobých dejín – Antonovi Srholcovi.

Autor a foto: Martin Jurčo

Živé vysielanie
??:??