Čo vy na to? Stravovanie v zime

Ľudia

Čo vy na to? Stravovanie v zime

08. 12. 2017 06:53

Naše stravovacie návyky v zimnom období  sú z celkom logických príčin iné, ako v teplých mesiacoch, kedy máme dostatok čerstvého ovocia a zeleniny. Organizmus dostáva zabrať najmä v období vianočných sviatkov a tak sa Ľudovít Jakubove bude pýtať odborníkov na zdravú stravu v zime. Dnes odpovedá šéfkuchár Metra, Vojto Artz. 

Vojto Artz
Stiahnuť audio súbor

Stravovacie návyky v zimnom, v porovnaní s ostatnými obdobiami, sa u nás kedysi dosť významne menili. Dnes môžeme mať čerstvé produkty, aj vďaka rozvinutej logistike vlastne celoročne. Ale ak chceme využívať lokálne zdravé zdroje, čo odporúčajú odborníci? Opýtal sa  Ľudovít Jakubove dr. Alžbety Béderovej z Regionálneho Úradu verejného zdravotníctva.

Alžbeta Béderová
Stiahnuť audio súbor

Jesť či nejesť, to je síce otázka, ale zbytočná. Otázka je, či zdravo, alebo tak hocijako. O stravovaní v zime sa rozprávame tento týždeň, a Ľudovít Jakubove zašiel aj do školskej jedálne. Konkrétne do Spojenej školy Tilgnerova za vedúcim jedálne Mariánom Masajom. 

Marián Masaj
Stiahnuť audio súbor

Tento týždeň sa venujeme zdravej strave v zime. V minulých dňoch sme si vypočuli šéfkuchára, odborníčku na výživu i vedúceho veľkej školskej jedálne. Dnes Ľudovít Jakubove navštívil Ambulanciu klinickej výživy v Bratislave a mediálne známeho doktora Igora Bukovského.

Igor Bukovský
Stiahnuť audio súbor


Ak sme počas minulých dní Na tému Zdravá strava v zime, počuli o tomto čase iného odborníka, dnes toto pravidlo porušíme. Ľudovít Jakubove sa totiž v rozhovore s Dr. Igorom Bukovským, z Ambulancie klinickej výživy v Bratislave nedostal k niektorým podstatným vysvetleniam a tak nás čakajú dnes.

Igor Bukovský
Stiahnuť audio súbor
Autor: Ľudovít Jakubove; Ilustr. foto: Pixabay

Živé vysielanie
??:??