Tour de France 2022
Tour de France 2022

Premiéra nového slovenského filmu - Stand Up

Premiéra nového slovenského filmu - Stand Up

Ako to vyzerá v zákulisí stand-upových vystúpení a či je komik zábavný aj po odchode z pódia, ukáže nový slovenský film Stand up. Road movie rozpráva príbeh o Mišovi, ktorý sa pre túžbu stať sa úspešným profesionálnym stand-up komikom postupne vzďaľuje od toho, čo je dôležité. Tvorcovia sa pri písaní scenára inšpirovali skutočných príbehom stand up komika Michaela Szatmaryho.

Premiéra nového slovenského filmu - Stand Up - I. časť Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Genéza debutového celovečerného filmu Juraja Bohuša, v ktorom hlavné úlohy stvárnili Ondrej Kovaľ a Zuzana Norisová bola zaujímavá a je inšpirovaná skutočným Stand Up komikom Michaelom Szatmarym. On sám však upozorňuje na niekoľko fabulácií.

Premiéra nového slovenského filmu - Stand Up - II. časť Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Film nedáva možnosť nahliadnuť len do duše stand-upistu, je otvorený aj iným témam. Vo filme sa hovorí o medziľudských vzťahoch, trápení, starosti, je to príbeh, na ktorý sa od začiatku až do konca dobre pozerá aj vďaka dobrej kamere. Diváci sa môžu tešiť aj na stand-upistov Jána Gorduliča, Simonu Salátovú, Tomáša Hudáka či Mateja Adámyho. A samozrejme aj Michael Szatmáry, ktorý bol predlohou filmu, má v ňom svoju úlohu. Komediálny i dramatický road movie film vstupuje do kín už zajtra.

Autor: Marcel Hanáček

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame