Boris a Brambor
Boris a Brambor

Ako sa dostala Alena Drahošová k zimnému triatlonu?

Ako sa dostala Alena Drahošová k zimnému triatlonu?

Alena Drahošová  z pezinského Športového triatlonového klubu je atypickým príkladom bežného športovca. V detstve ani v mladosti sa nevenovala žiadnemu športovému odvetviu, zamerala sa skôr na svoje zamestnanie a rodinu.  Miroslav Würfl zistil, že zlom nastal až po narodení dieťaťa.  Ako sa teda Alena Drahošová dostala k zimnému triatlonu, v ktorom je momentálne štvrtá na svete? 

Drahošová triatlon 1

Úradujúcou majsterkou Slovenska aj Českej republiky v zimnom triatlone je Alena Drahošová  z pezinského Športového triatlonového klubu.  Viacnásobná víťazka Slovenského pohára sa nedávno stala aj Športovkyňou roka v Pezinku.  Aj o tohtoročnej netradičnej sezóne sa s ňou rozprával Miroslav Würfl.

Drahošová triatlon 2

Keď Drahošovci oslavovali 20.-te výročie sobáša, pani Alena nedostala zlatý prsteň, ale manžel jej daroval nový cestný bicykel. Spoločne prežívajú preteky doma i v zahraničí, ktoré sa väčšinou končia medailovým umiestnením. Rodina jej drží palce - a Alena Drahošová  z Pezinka má najväčšiu radosť z toho, že svoje výnimočné schopnosti môže prostredníctvom športu ukázať aj iným.

Autor: Miroslav Würfl