Začiatky organistu Stanislava Tichého

Začiatky organistu Stanislava Tichého

Meno Stanislava Tichého poznajú aj naši poslucháči. Teraz v čase vysielania rozhlasových bohoslužieb je jeho meno spojené najmä so sprevádzaním na organe. Jeho životný príbeh je veľmi zaujímavý. Pôvodne vyštudoval celkom iný odbor, a venoval sa organu len ako žiak na základnej umeleckej škole. Jeho kroky k organu i k cirkvi boli postupné. Dnes ho poznajú nielen veriaci bratislavských evanjelických kostolov, ale je zároveň aj pedagógom. Martin Jurčo sa so Stanislavom Tichým stretol.

Začiatky organistu Stanislava Tichého

Predstavujeme vám organistu Stanislava Tichého. Vyštudoval pôvodne Elektrotechnickú fakultu so zameraním na elektronické počítače, no od začiatku 90. rokov sa venuje najmä hudbe. Je hráčom na organe, pedagógom. Patrí k tým, ktorí radi dávajú rady ako sa zlepšiť pri organovej hre počas liturgie. Ako povedal pred pesničkou Martinovi Jurčovi, najčastejšie hráva v Malom evanjelickom kostole na Panenskej ulici v Bratislave, ale aj v kostole na Legionárskej ulici.

Začiatky organistu Stanislava Tichého 2

Aj počas tejto Veľkej noci ste mohli vidieť Stanislava Tichého ako organistu viacerých prenosov televíznych bohoslužieb. Ak si však vyhľadáte stánku evanjelického cirkevného zboru na Legionárskej ulici v Bratislave, môžete ho vidieť a počuť aj v ich online prenosoch. Jednou z možností ako ho počuť je aj sledovanie našich rozhlasových bohoslužieb v Rádiu Regina.

Autor: Martin Jurčo, Foto: myslovakia.sk