EURO 2020
EURO 2020

Čo ma živí, čo ma teší - Karol Smec

Čo ma živí, čo ma teší - Karol Smec

Karol Srnec je Bratislavčan. Narodil sa v Starom Meste na Bezručovej ulici, no neskôr sa presťahoval na Dolné Hony. Zaiste aj preto je jeho životným priestorom najmä Bratislava. V našej rubrike sa však rozprávame s tými, pre ktorých práca je aj ich koníčkom. Fotograf Karol Srnec má tieto dve oblasti ideálne spojené – fotografuje, píše o fotografovaní a skúša fototechniku. Možno aj preto ho práca celý život nabíja. Martinovi Jurčovi hovoril Karol Srnec aj o svojich začiatkoch. 

Čo ma živí, čo ma teší - Karol Smec 1

Rozprávame sa s bratislavským fotografom a autorom mnohých článkov o fotografovaní Karolom Srncom. Poznajú ako najmä skutoční fajnšmekri, ktorých zaujíma nielen fotografovanie – ale ktorí hľadajú ideálne fotoaparáty, objektívy, jednoducho, ktorí nerobia fotky mobilom. Aj keď aj sám Karol Srnec hovorí, že digitálne fotoaparáty sa rokmi výrazne vylepšujú. Martinovi Jurčovi povedal aj o tom – že aj on porovnával a sa mu to neraz potvrdzovalo.

Čo ma živí, čo ma teší - Karol Smec 2

Tak dúfajme, že sa bratislavskému fotografovi Karolovi Srncovi podarí raz aj vydať svoju knihu fotografií alebo zorganizovať samostatnú výstavu. Napríklad na tému bratislavských okamihov.

Autor: Martin Jurčo, Foto: myslovakia.sk