Pečie celé Slovensko 2. séria
Pečie celé Slovensko 2. séria

Libanonské korene Omara Mirzu

Libanonské korene Omara Mirzu

V tomto čase vám v lete budeme predstavovať ľudí, ktorí majú pôvod v rôznych krajinách sveta. Na Slovensku našli svoj domov a uplatnenie. Sú pre nás obohatením nielen tým, čo pre Slovensko robia vo svojej práci, ale aj tým, čo nové prinášajú zo svojich kultúr, z gastronómie a z iných oblastí života. Omar Mirza sa už narodil na Slovensku. Z jeho rozprávania a ani z výzoru by ste neuhádli, že má korene v ďalekom Libanone. Poznať ho môžete ako kurátora Nitrianskej galérie, ale aj ako moderátora relácií o kultúre. Len pred niekoľkými týždňami sa stal otcom druhého dieťaťa a teraz je na rodičovskej dovolenke. Porozprával sa s ním Michal Herceg.

Libanonské korene Omara Mirzu 1 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Omar Mirza je podpísaný pod desiatkami úspešných výstav nielen Nitrianskej galérie. Aktívny je aj ako publicista či moderátor, v súčasnosti žije v Trenčíne a venuje sa svojim dvom deťom. Omarov otec pochádza z Libanonu. Prišiel k nám ako študent medicíny. Našiel si tu lásku a ako sme počuli pred chvíľou v rozhovore Michala Hercega, rodina budúcej manželky ho prijala dobre.

Libanonské korene Omara Mirzu 2 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Na budúci týždeň spoznáme odborníka na stavebníctvo a najmä na betón, profesor Martin Tchingnabe Palou pochádza z afrického Čadu.

Autor: Michal Herceg, Foto: TASR

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame