Čo ma živí, čo ma teší - S bylinkárkou Zuzanou Lysou

Čo ma živí, čo ma teší - S bylinkárkou Zuzanou Lysou

Neviem, či už niekto prišiel na to, prečo ľudia potrebujú mať v živote aj svoje koníčky. Často úplne odlišné od práce, ktorá ich živí. Možno preto, aby zmysluplne vyplnili svoj voľný čas, možno preto, aby si rozšírili svoj vedomostný obzor a možno preto, že túžia byť užitoční. Zuzane Lysej jedného dňa učarovali bylinky, no a cestu, ktorá k nim viedla takto popísala Hane Michalčíkovej.

Čo ma živí Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Často máme romantické predstavy o bylinkárkach- ako o ženách v zajatí voňavých liečivých rastlín, ženách, ktoré rady pomáhajú a neustále sa vzdelávajú. Lebo spoznať silu živej prírody  chce silné a zvedavé ženy. Zuzana Lysá našla v liečivých rastlinách zmysel svojho života. A ako povedala aj Hane Michalčíkovej, zberom sa to len začína, bylinky sa treba naučiť aj spracovať.

Čo ma teší Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Zuzana Lysá sa liečivé rastliny učila spoznávať s knihou v ruke, dokonca jej učarovala natoľko, že s ňou aj spávala. Cesta to bola dlhá, ale ako život ukázal, užitočná. No a tí, ktorí si o bylinkách radšej čítajú, ako ich spoznávajú s atlasom v ruke, si o nich môžu čítať- „Ja som kvietok fialôčka, aké nebo, také očká.“ Spomínate si? Básne Kristy Bendovej sú vlastne tiež cestou k poznaniu prírody.

Autor: Hana Michalčíková

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame