Pečie celé Slovensko
Pečie celé Slovensko

Juraj Sarvaš poetickým večerom oslávil 90 rokov

Juraj Sarvaš poetickým večerom oslávil 90 rokov

Herec, recitátor, pedagóg Juraj Sarvaš oslávil deväťdesiatku aj v Bratislave. Veď okrem jeho domácich dosiek – divadla vo Zvolene či Činohre SND v Bratislave je jeho domácim javiskom aj poetické štúdio v Dome kultúry Kramáre v Bratislave.

Práve tam si okrem životného jubilea pripomenul aj výročie - 170. poetického večera pri sviečkach. Tentoraz bol Juraj Sarvaš hosťom a spomínal na tých, čo recitovali za mnohé roky - napríklad aj na Ladislava Chudíka.

Martin Jurčo nám teraz prinesie kúsok atmosféry z tohto vzácneho večera, keď sa recitovalo, ale najmä spomínalo. Hovorí jeden z rozhlasových hercov a recitátorov – Jozef Šimonovič.

Juraj Sarvaš poetickým večerom oslávil 90 rokov 1 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Sme na oslave narodenín filmového a televízneho herca, recitátora Juraja Sarvaša. V deň svojej deväťdesiatky oslávil v lete svoje jubileum ako hosť na pôde rozhlasu v Banskej Bystrici. S týmto štúdiom ho spája spoločná história. No rovnako je doma i v Bratislave. Veď tu ako člen Činohry Slovenského národného divadla strávil celý rad úspešných sezón.
Rovnako je jeho domovskou scénou javisko Domu kultúry Kramáre. Tam sa uskutočnil 170. poetický večer. A ten bol akosi nepísanou bratislavskou oslavou jeho deväťdesiatky. Martin Jurčo sa Juraja Sarvaša opýtal aj na to – čo ho ovplyvnilo v detstve, aby začal recitovať...

Juraj Sarvaš poetickým večerom oslávil 90 rokov 2 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Jurajovi Sarvašovi želáme veľa zdravia a entuziazmu, aspoň takého, aký ho držal do deväťdesiatky. Celý poetický večer konferovala jeho žiačka a nástupkyňa – Barbora Špániková z Akadémie umení v Banskej Bystrici.

Autor: Martin Jurčo, Foto: TASR