Pečie celé Slovensko
Pečie celé Slovensko

Mesto Malacky dokončuje rekonštrukciu Pálfyovského kaštieľa

Mesto Malacky dokončuje rekonštrukciu Pálfyovského kaštieľa

Záujem ľudí o návštevu hradov a zámkov rastie z roka na rok. Slovensko má záujemcom o históriu a architektúru naozaj čo ponúknuť. A je chvályhodné, že mestá , ktoré majú tieto starobylé objekty v správe ,chcú investovať do ich rekonštrukcie. Aby to,  čo nám minulosť zanechala, ostalo tu aj pre budúcnosť. Rovnakú filozofiu si osvojili aj Malacky. Pokračuje Hana Michalčíková.

1. časť Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Malacký kaštieľ, ktorý je v správe mesta a prechádza náročnou rekonštrukciou získal v roku 2012 uznanie Ministerstva kultúry SR v súťaži Kultúrna pamiatka roka. Odborná porota ocenila mesto za snahu o sprístupnenie kaštieľa verejnosti. Doteraz preinvestovali 800 tisíc eur a chystajú sa na ďalšie úpravy.

2. časť Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Ako sme počuli ochrana kultúrno- historických pamiatok, k akým patrí aj kaštieľ v Malackách je náročná. V oficiálnom logu mesta však majú Malačania takýto slogan: “Malacky – dobré miesto pre život“. A takým sa stáva mesto vtedy, keď rovnakú pozornosť venuje súčasnému dianiu ako aj starostlivosti o zachovanie dobových pamiatok.

Autor: Hana Michalčíková; Ilustr. foto: wikimages