Olympijské hry 2020
Olympijské hry 2020

Mesto Malacky dokončuje rekonštrukciu Pálfyovského kaštieľa

Mesto Malacky dokončuje rekonštrukciu Pálfyovského kaštieľa

Záujem ľudí o návštevu hradov a zámkov rastie z roka na rok. Slovensko má záujemcom o históriu a architektúru naozaj čo ponúknuť. A je chvályhodné, že mestá , ktoré majú tieto starobylé objekty v správe ,chcú investovať do ich rekonštrukcie. Aby to,  čo nám minulosť zanechala, ostalo tu aj pre budúcnosť. Rovnakú filozofiu si osvojili aj Malacky. Pokračuje Hana Michalčíková.

1. časť

Malacký kaštieľ, ktorý je v správe mesta a prechádza náročnou rekonštrukciou získal v roku 2012 uznanie Ministerstva kultúry SR v súťaži Kultúrna pamiatka roka. Odborná porota ocenila mesto za snahu o sprístupnenie kaštieľa verejnosti. Doteraz preinvestovali 800 tisíc eur a chystajú sa na ďalšie úpravy.

2. časť

Ako sme počuli ochrana kultúrno- historických pamiatok, k akým patrí aj kaštieľ v Malackách je náročná. V oficiálnom logu mesta však majú Malačania takýto slogan: “Malacky – dobré miesto pre život“. A takým sa stáva mesto vtedy, keď rovnakú pozornosť venuje súčasnému dianiu ako aj starostlivosti o zachovanie dobových pamiatok.

Autor: Hana Michalčíková; Ilustr. foto: wikimages