Tábor v bratislavskej ZOO

Tábor v bratislavskej ZOO

Dvojmesačné letné prázdniny je luxus, ktorý si rodičia školákov - v rámci dovoleniek - vonkoncom nemôžu dovoliť. Aj preto mnohí využívajú denné tábory. Mamy a otcovia tam deti  jednoducho ráno privedú, potom utekajú do práce a popoludní si ich opäť vyzdvihnú. Jeden z takých táborov nesúci hrdý názov „Mladí zoologovia“ navštívila moja kolegyňa Janka Bleyová. Najskôr však oslovila Michala Moška z Občianskeho združenia Preliezka - denné tábory.

Tábor v bratislavskej ZOO - I. časť Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Už 19 rokov má Občianske združenie Preliezka -  takpovediac pod palcom -  denné tábory vo viacerých lokalitách západného Slovenska. Na svoje si prídu akční tinedžeri z Bratislavy, Trnavy a Trenčína, ale aj tzv. bajkeri, dobrodružní Indiáni, či Einsteinovi učenci. Janka Bleyová zašla do tábora Mladých zoológov medzi deti, ktoré ráno privádzali rodičia do priestorov bratislavskej zoologickej záhrady. Najskôr však vyrušila usmiatu dievčinu, ktorá tancovala s prázdninujúcimi školákmi.

Tábor v bratislavskej ZOO - II. časť Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Nefalšované nadšenie, radosť z poznávania života zvierat, nové zážitky a nové priateľstvá - aj to je výsledok prázdninových denných táborov v bratislavskej zoologickej záhrade.

Autor: Janka Bleyová, foto zdroj: TASR

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame