Koronavírus a jeho šírenie

Zdravie

Koronavírus a jeho šírenie

18. 03. 2020 11:22

Z celého sveta, ale najviac z Európy, každý deň pribúdajú údaje o nových infikovaných ľuďoch koronavírusom. Minulý týždeň sa však objavili informácie, že jeden z našich vedcov verí, že prišiel na príčinu pandémie a vie aj jej riešenie. Moja kolegyňa Janka Bleyová s ním urobila rozhovor a do debaty prizvala aj nášho špičkového virológa prof. Fedora Čiampora. Už večer však onen vedec nesúhlasil so zverejnením rozhovoru, vraj má na to dôvody. Keďže viacerí z vás si spomínané informácie prečítali a chceli vedieť, či skutočne existuje také jednoduché riešenie, o ktorých si prečítali - ponúkame vám iba reakcie profesora Fedora Čiampora na predpoklady muža, ktorého nebudeme menovať. Najskôr sa však vráťme do minulosti, pokračuje Janka Bleyová.

Koronavírus a jeho šírenie 1
Stiahnuť audio súbor

V súvislosti s pandémiou korona vírusom si minulý týždeň mnohí prečítali aj informácie o tom, ako eliminovať šírenie koronavírusu z čínskeho Wu-chanu. Jej autor tvrdí, že vírus sa správa ako parazit, ktorý potrebuje hostiteľskú bunku a vedci by sa teda mali zamerať na to, aké sú to bunky. V prípade, že by sa dokázalo, že ide o baktériu, riešenie by bolo jednoduché - antibiotická liečba. V rozhovore s našim uznávaným virológom profesorom Fedorom Čiamporom pokračuje Janka Bleyová.

Koronavírus a jeho šírenie 2
Stiahnuť audio súbor

Dodržať všetky preventívne opatrenia na zabránenie šírenia koruna vírusu, nie je pre nikoho z nás jednoduché, ale ak chceme žiť tak, ako predtým - nie je iné riešenie, len ich striktne dodržiavať.

Autorka: Janka Bleyová; Ilustr. foto: TASR

Živé vysielanie
??:??