Prevencia v lekárni

Prevencia v lekárni

Trúfli by ste si odhadnúť, koľko ľudí počas roka navštívi slovenské verejné lekárne? Verte neverte, je ich viac ako 50 miliónov. Lekárne však už nie sú - v úvodzovkách - iba výdajne liekov, či zdravotníckeho materiálu. Jedna zo sietí lekární dokonca prišla so zaujímavou novinkou pre pacientov. Tú novinku by sme mohli jednoducho nadpísať slovom: PREVENCIA. Viac už Janka Bleyová v rozhovore s  lekárnikom Dr. Ladislavom Pôčikom, manažérom kontroly procesov a s manažérom Petrom Sedláčkom.

Prevencia v lekárni - I. časť Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Pred pesničkou sme sa s doktorom Ladislavom Pôčikom, autorom projektu „Prevencia v lekárňach“ venovali práve tomuto inovatívnemu prístupu lekárnikov v starostlivosti o pacientov. Janka Bleyová však mala - ako sa hovorí - aj kus redaktorského šťastia. Do lekárne totiž vošla  staršia dáma - s jasným zámerom. Akým? Počúvajte.

Prevencia v lekárni - II. časť Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Stále totiž platí okrídlený slogan, že koruna vložená do prevencie sa stonásobne vráti. Nuž, neviem, ako vám, ale mnohým, čo absolvovali možnosti prevencie, ktoré ponúkajú lekárne  jednej z najväčších sietí lekární - sa takáto forma služieb pozdáva.

Autor: Janka Bley

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame