Spojenie fyzioterapie a videohier

Spojenie fyzioterapie a videohier

Môže Vás stroj na lietanie naučiť chodiť? Po mŕtvici, ale aj po následkoch detskej mozgovej obrny to už bude možné! Najnovšie zariadenia piešťanského ADELI Medical Centra spájajú fyzioterapiu a videohry. Tradičnú neurorehabilitáciu v špeciálnom obleku tak rozšírili o ďalší sľubný efekt pre zdravie pacienta. Dva moderné prístroje, ktoré priviezli z Mníchova, pracujú s virtuálnou realitou a pohybmi pacienta. Verejnosti ich pred pár dňami predstavili v bratislavskom obchodnom centre pri Dunaji. Miroslav Würfl najprv oslovil fyzioterapeuta Richarda Riedla.

Spojenie fyzioterapie a videohier 1 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Vraciame sa do Bratislavy, do nákupného strediska len pár metrov od Dunaja. Práve tu predstavili nové prístroje na neurorehabilitáciu, ktoré pripomínali skôr hraciu konzolu ako rehabilitačnú pomôcku. V liečbe majú pomôcť pacientom po cievnych mozgových príhodách, cez sklerózu multiplex až po poruchy centrálnej nervovej sústavy. Jeden z prístrojov, ktorý spojil fyzioterapiu a videohry, si vyskúšal aj mladý Jakub. Miroslav Würfl si ho pozval k mikrofónu hneď ako skončil cvičenie, počas ktorého balansoval celým telom.

Spojenie fyzioterapie a videohier 2 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Spojením virtuálnej reality s technologickým zariadením vznikol nový rehabilitačný program pre ľudí, ktorí trpia následkami po zranení mozgu, alebo inými neurologickými ochoreniami. Takéto prístroje sú na Slovensku zatiaľ iba dva, v Európe sa používajú najmä v Nemecku, a teraz s nimi začínajú pacienti rehabilitovať už aj vo Švajčiarsku a v Rakúsku.

Autor: Miroslav Würfl

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame