Fórum: Keď sa objaví nové dedičstvo

Fórum: Keď sa objaví nové dedičstvo

Poslucháčka sa od príbuzných dozvedela, že sa dodatočne našla pôda po starej mame. V minulosti nebola predmetom dedičského konania. Teraz sa obnovilo, no z pozostalých žijú už iba vnúčatá. Keďže žijú v rôznych končinách Slovenska, splnomocnili jedno z nich, aby komunikovalo s notárom. Pani Beate sa však zdá, že množstvo dokladov, ktoré treba ku konaniu predložiť, je nadmerný. Navyše, po desiatkach rokov ich už ani nevie nájsť. Ako sa teda postupuje v takýchto prípadoch? Ivete Pospíšilovej odpovedá advokát a člen predsedníctva Slovenskej advokátskej komory Marián Haršány. 

Fórum: Keď sa objaví nové dedičstvo

Prekvapujúce dedičstvo vôbec nemusí byť iba filmovým príbehom. Aby sme sa vyhli komplikáciám, ideálne je uchovávať si rodinné doklady. Aj keď ich však nemáme, ako sme počuli, o svoj podiel sa báť netreba.

Ak aj vy máte nejaké nezodpovedané otázky, a to z akejkoľvek oblasti, neváhajte nás kontaktovať. Pripravili sme pre vás telefónne číslo s odkazovačom - 02 32 50 62 62, kam nám môžete vaše otázky zatelefonovať. Rovnako ich môžete napísať aj mailom na forum.regina@rtvs.sk.   

Autorka: Iveta Pospíšilová; Ilustr. foto: Pixabay