Karfiolová polievka

Rady, tipy, recepty

Karfiolová polievka

06. 02. 2018 11:37

Niekedy sa nám zdá, že jeme stále to isté. Vtedy je hodné siahnuť po „hlave plnej zdravia.“  Máme na mysli karfiol, ktorý má v sebe množstvo prospešných látok. Najzdravší je v surovom stave. My si dnes z neho pripravíme rovnako zdravú pochúťku - karfiolovú polievku. Spolu s autorkou mnohých kuchárskych kníh a odborníčkou na stravovanie Dašou Ostertágovou a Beátou Repíkovou.  

Karfiolová polievka
Stiahnuť audio súbor

Karfiolová polievka má jednoznačne prívlastok zdravá. Ako si ju pripravíme, aby aj chutila? 

Potrebujeme 500 g karfiolu, 0,75 l zeleninového vývaru, 2 polievkové lyžice rastlinného oleja, 1 polievková lyžica hladkej múky,  podľa chuti soľ,  štipka muškátového mletého kvetu, 1 vajce, 4-5 polievkových lyžíc tvrdého postrúhaného syra,  2 polievkové lyžice posekanej zelenej vňate.

Ako na to: Karfiol očistíme, rozoberieme na ružičky, ktoré dáme asi na 20 minút do slanej vody, aby sa vyplavil hmyz a prípadné iné nečistoty a až potom vložíme do vriacej slanej vody variť. Varíme do polomäkka, vyberieme, a cez sito scedíme. Časť vývaru z karfiolu necháme vychladnúť a  odložíme na zaliatie zápražky. Zápražku pripravíme tak, že v hrnci rozohrejeme olej do ktorého pridáme múku a za občasného pomiešania z oleja a múky urobíme zápražku, ktorú zalejeme  zeleninovým vývarom a vývarom z karfiolu. Podľa chuti osolíme, pridáme mletý muškátový kvet,  zamiešame a napokon  karfiol a dovaríme. Do uvarenej polievky  , za stáleho miešania prilejeme  rozšľahané vajce a asi 1 minútu necháme prejsť varom. Keď sa v polievke vytvorí z vajca hmlovina, polievku odstavíme a podávame. Aby sa nám v polievke vytvorila z vajca hmlovina, vajce do vriacej polievky lejeme cez vidličku.

Polievku dáme na taniere, alebo polievkových misiek, posypeme postrúhaným syrom a zelenou vňaťou. Môžeme podávať horúcu, ale výborná je aj  studená najmä v horúcich letných mesiacoch, kedy dobre osvieži.

Dobrá rada: Na zalievanie zápražky nepoužívame horúci zeleninový alebo mäsový vývar, aby sa nevytvorili hrudky.

Zajtra varíme špenátové pirohy 

Autorka: Beáta Repíková; Ilustr. foto: Pixabay

Živé vysielanie
??:??