Taxikári

Taxikári

Ešte začiatkom minulého storočia, nebola cesta taxíkom, takou samozrejmosťou, ako dnes. Po taxíku zvyčajne siahneme, keď nás naháňa čas. Ale viete si predstaviť, že by taxikári, tak ako v minulosti, mohli po Bratislave  jazdiť iba 6 až 15 kilometrovou rýchlosťou...? To by sme toho času príliš veľa neušetrili. Ako však žijú taxikári v dnešných časoch? Čo ich na práci za volantom teší a čo by nemuseli...? O tom nám v seriáli porozprávajú  tento týždeň.  Skôr však, ako sa Janka Bleyová stretla so zástupcami jednej z bratislavských taxislužieb: Ivanom Benčom a Branislavom Zajačkom, oslovila nestora  histórie dopravy - Ladislava Szojku.

Taxikári: Pondelok Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Vraj práca taxikárov má niečo spoločné aj  s prácou psychológov. O tomto rozmere  života ľudí za volantom taxíkov, porozprával  jeden z nich –  mojej kolegyni Janke Bleyovej. Tá však najskôr oslovila  generálneho manažéra  bratislavskej taxislužby, pre ktorú onen usmiaty vodič pracuje – Ivana Benča.

Taxikári: Utorok Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Za volantmi taxíkov, ktoré vo dne v noci brázdia naše ulice, sedia ľudia rôznych profesií. Môžete sa zhovárať povedzme s učiteľom, lesníkom, obchodným zástupcom, či s bývalým policajtom. Janka Bleyová však mala možnosť, stretnúť sa napríklad aj s taxikárom - folkloristom. Postaral sa o to riaditeľ marketingu  jednej bratislavskej taxislužby pán Branislav Zajaček.

Taxikári: Streda Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Aký taxikár je podľa vás dobrý? Ako sa hovorí – koľko ľudí – toľko chutí. Pre každého z nás je zrejme kritériom vodiča, ku ktorému si prisadneme, niečo iné. A o tom je vlastne aj hodnotenie práce taxikárov, v seriáli, ktorý nám počas týždňa ponúka Janka Bleyová.  O systéme hodnotenia kvality vodičov jej viac povedali manažéri spoločnosti Branislav Zajaček a Ivan Benčo. Do debaty sa neskôr pridal aj ich dlhoročný vodič pán  Dušan Beštendig.

Taxikári: Štvrtok Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Práca taxikárov vonkoncom nie je stereotypná, ani monotónna. Napokon, sami ste od vodičov jednej bratislavskej taxislužby počuli, že sú to najmä zaujímavé nespočetné stretnutia s ľudskými osudmi. Vždy iné ulice, štvrte, mosty, sídliská... Na druhej strane je práca profesionálov za volantom - náročná psychicky i fyzicky. Viacerí  nezainteresovaní by sa možno zhodli v tom, že to nie je práca pre ženu. Branislav Zajaček, marketingový riaditeľ taxislužby, ktorá funguje cez aplikáciu, však Janke Bleyovej predstavil aj zástupkyňu nežnejšieho pohlavia.

Taxikári: Piatok Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Zaujímavé príbehy profesionálov z jednej bratislavskej taxislužby, nám počas týždňa v našom seriáli, sprostredkovala Janka Bleyová. Už od pondelka sa však presúvame do inej témy a samozrejme -  k iným ľuďom. Budeme počúvať príbeh pracoviska a ľudí z Výskumného ústavu potravinárskeho, ktorí sa starajú o to, aby potraviny , ktoré konzumujeme boli zdravé a kvalitné.

Autorka: Jankla Bleyová, Foto: myslovakia.sk

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame