EURO 2020
EURO 2020

Taxikári

Taxikári

Ešte začiatkom minulého storočia, nebola cesta taxíkom, takou samozrejmosťou, ako dnes. Po taxíku zvyčajne siahneme, keď nás naháňa čas. Ale viete si predstaviť, že by taxikári, tak ako v minulosti, mohli po Bratislave  jazdiť iba 6 až 15 kilometrovou rýchlosťou...? To by sme toho času príliš veľa neušetrili. Ako však žijú taxikári v dnešných časoch? Čo ich na práci za volantom teší a čo by nemuseli...? O tom nám v seriáli porozprávajú  tento týždeň.  Skôr však, ako sa Janka Bleyová stretla so zástupcami jednej z bratislavských taxislužieb: Ivanom Benčom a Branislavom Zajačkom, oslovila nestora  histórie dopravy - Ladislava Szojku.

Taxikári: Pondelok

Vraj práca taxikárov má niečo spoločné aj  s prácou psychológov. O tomto rozmere  života ľudí za volantom taxíkov, porozprával  jeden z nich –  mojej kolegyni Janke Bleyovej. Tá však najskôr oslovila  generálneho manažéra  bratislavskej taxislužby, pre ktorú onen usmiaty vodič pracuje – Ivana Benča.

Taxikári: Utorok

Za volantmi taxíkov, ktoré vo dne v noci brázdia naše ulice, sedia ľudia rôznych profesií. Môžete sa zhovárať povedzme s učiteľom, lesníkom, obchodným zástupcom, či s bývalým policajtom. Janka Bleyová však mala možnosť, stretnúť sa napríklad aj s taxikárom - folkloristom. Postaral sa o to riaditeľ marketingu  jednej bratislavskej taxislužby pán Branislav Zajaček.

Taxikári: Streda

Aký taxikár je podľa vás dobrý? Ako sa hovorí – koľko ľudí – toľko chutí. Pre každého z nás je zrejme kritériom vodiča, ku ktorému si prisadneme, niečo iné. A o tom je vlastne aj hodnotenie práce taxikárov, v seriáli, ktorý nám počas týždňa ponúka Janka Bleyová.  O systéme hodnotenia kvality vodičov jej viac povedali manažéri spoločnosti Branislav Zajaček a Ivan Benčo. Do debaty sa neskôr pridal aj ich dlhoročný vodič pán  Dušan Beštendig.

Taxikári: Štvrtok

Práca taxikárov vonkoncom nie je stereotypná, ani monotónna. Napokon, sami ste od vodičov jednej bratislavskej taxislužby počuli, že sú to najmä zaujímavé nespočetné stretnutia s ľudskými osudmi. Vždy iné ulice, štvrte, mosty, sídliská... Na druhej strane je práca profesionálov za volantom - náročná psychicky i fyzicky. Viacerí  nezainteresovaní by sa možno zhodli v tom, že to nie je práca pre ženu. Branislav Zajaček, marketingový riaditeľ taxislužby, ktorá funguje cez aplikáciu, však Janke Bleyovej predstavil aj zástupkyňu nežnejšieho pohlavia.

Taxikári: Piatok

Zaujímavé príbehy profesionálov z jednej bratislavskej taxislužby, nám počas týždňa v našom seriáli, sprostredkovala Janka Bleyová. Už od pondelka sa však presúvame do inej témy a samozrejme -  k iným ľuďom. Budeme počúvať príbeh pracoviska a ľudí z Výskumného ústavu potravinárskeho, ktorí sa starajú o to, aby potraviny , ktoré konzumujeme boli zdravé a kvalitné.

Autorka: Jankla Bleyová, Foto: myslovakia.sk