Ľudia si Gustáva Husáka pamätajú ako prezidenta v rokoch takzvanej normalizácie. Aktivity tohto komunistického politika však boli oveľa širšie a to už od čias prvej Česko-Slovenskej republiky. Husákov život a pôsobenie mapuje v poradí už štvrtá kniha. Jej autor, historik Ústavu pamäti národa Branislav Kinčok, sa v nej venuje obdobiu Husákovho väznenia a rokom tesne po prepustení, až po jeho rehabilitáciu. Ako sa dozvedel Michal Herceg, dôvod Husákovho zatknutia mal širší medzinárodný kontext.
Štvrtá kniha o Gustávovi Husákovi mapuje obdobie jeho väznenia I. Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači. Gustáv Husák sa svojho komunistického presvedčenia nevzdal ani po deväťročnom väznení. Predtým ako sa od historika Ústavu pamäti národa Branislava Kinčoka dozvieme viac, Michal Herceg pre vás vybral úryvok z nahrávky, ktorá sa zachovala z procesu s takzvanými buržoáznymi nacionalistami. Medzi nimi boli napríklad Laco Novomeský, Daniel Okáli, či Ivan Horváth. Na rozdiel od nich sa Husák snaží s prokurátorom viesť dialóg.
Štvrtá kniha o Gustávovi Husákovi mapuje obdobie jeho väznenia II.
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Gustáv Husák buržoázny nacionalista (1951-1963). To je celý názov knihy historika Ústavu pamäti národa Branislava Kinčoka, o ktorej sme sa dnes rozprávali.