Kvalita mäsa na Slovensku

Poľnohospodárstvo

Kvalita mäsa na Slovensku

04. 02. 2019 11:22

Na  Slovensku sa už niekoľko dní nehovorí o inom ako o potravinovom škandále s hovädzím mäsom z Poľska. Malo sa predávať najmä v pohraničí a malo sa dostať aj do niektorých školských jedální, reštaurácií a predajní mäsa. Napríklad v Trenčíne sa z inkriminovanej dodávky objavila hovädzina v jednej z predajní, a tak tam zakázali nateraz variť v školských jedálňach hovädzie mäso. Prípad má však aj širšie dosahy – napríklad Slovensko nie je sebestačné pokiaľ ide o hovädzie či bravčové mäso – a aj to, čo sa u nás vychová, sa neraz odvezie ako surovina do zahraničia. Pokračuje Martin Jurčo.  

Kvalita mäsa na Slovensku I.
Stiahnuť audio súbor

Na Slovensku sa počet zvierat, ktoré prejdú bitúnkom rovná Luxembursku, ktoré má desaťkrát menší počet obyvateľov ako Slovensko – živé zvieratá sa teda vyvezú a k nám sa dovezie neraz menej kvalitné mäso z bitúnkov z iných krajín.

Hovoríme aj o tom ako sa môže spotrebiteľ na Slovensku chrániť pre rizikami nebezpečných potravín v čase potravinových škandálov. Poľskom už viackrát rezonovali problémy s potravinami – v minulosti to bola napríklad posypová soľ, ktorá sa pridávala do potravín. A teraz problémy s mäsom z bitúnkov. Odborníci hovoria, že to je len špička ľadovca, a že mnoho z hovädzej suroviny sme možno jedli celé roky aj u nás. Pokračuje Martin Jurčo.

Kvalita mäsa na Slovensku II.
Stiahnuť audio súbor

Prečo nie sme na Slovensku schopní sa v oblasti bravčového a hovädzieho mäsa aspoň priblížiť k sebestačnosti? Prečo musí kvalitná surovina odchádzať do zahraničia a k nám sa dovážajú mäsové výrobky s pridanou hodnotou? Je všetko len vec voľného európskeho trhu? Budeme sa pýtať ministerky pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriely Matečnej. 

Autor a foto: Martin Jurčo

Živé vysielanie
??:??