Lesy na Slovensku zaberajú viac ako 41% z celej rozlohy našej krajiny, čo predstavuje okolo 2 miliónov hektárov jej územia. Ich význam si každoročne pripomíname najmä v práve prebiehajúcom apríli, ktorý ako mesiac lesov oslavujeme od roku 1952. Lesníci sa práve v tomto období usilujú prostredníctvom rôznych podujatí verejnosti priblížiť mnohé významné funkcie lesa.
Národné lesnícke centrum, ktoré sídli v meste lesníctva, vo Zvolene, pripravilo tento rok 16. ročník Lesníckych dní na území Mestských lesov Bratislava. Tatiana Šušková zisťovala, čo všetko sa mohli deti o lese dozvedieť?
Deti a les: Ako funguje Národné lesnícke centrum
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Drevo je krásny, prirodzený, ušľachtilý, ekologický, trvale obnoviteľný i recyklovateľný materiál, ktorý má mnohoraké využitie. To bola hlavná myšlienka Lesníckych dní, ktoré tento rok zorganizovalo Národné lesnícke centrum zo Zvolena v Mestských lesoch v Bratislave.
Na Partizánskej lúke na Železnej studničke bolo počas dvoch dní množstvo zelených stanov, a lesníci v nich deťom ponúkali nielen množstvo informácií o dreve a funkciách lesa, ale aj zážitkové činnosti, ktorými si mohli les doslova ohmatať. Skúsila to aj Tatiana Šušková.
Deti a les: Najmenší spoznávali tajomstvá dreva
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Stačí si len vybrať. A práve cez zaujímavé, zábavné a poučné aktivity v lese, vyskúšané na vlastnej koži, sa už od detstva darí najlepšie budovať vzťah k prírode, jej objavovaniu, ale najmä ochrane.