Pečie celé Slovensko 2. séria
Pečie celé Slovensko 2. séria

Za sibírskym tigrom netreba prejsť tisíce kilometrov

Za sibírskym tigrom netreba prejsť tisíce kilometrov

Na začiatku septembra prebehla médiami „senzačná“ správa o výskyte tigrieho mláďaťa na východe Slovenska, ktoré pravdepodobne ušlo zo súkromného chovu v susednej Ukrajine. V ďalších dňoch prinášali média rozporné správy, či sa skutok stal alebo nestal – isté však je, že stretnúť takého zviera vo voľnej prírode by rozhodne nepatrilo k najpríjemnejším životným zážitkom. Patriť v k nim však môže návšteva miesta, kde môžete toto majestátne zviera pozorovať z bezpečnej vzdialenosti, v čo najprirodzenejších prírodných podmienkach a dozvedieť sa o jeho živote zaujímavé informácie. Do Oázy sibírskych tigrov v Kostolnej pri Dunaji sa vybrala Tatiana Šušková a spoločníčku jej robila jej zakladateľka Iveta Iršová aj s „malým“ Tutu.

Za sibírskym tigrom netreba prejsť tisíce kilometrov - I. časť Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Neďaleko obce Kostolná pri Dunaji sa už niekoľko rokov nachádza miesto pre tigra ussurijského – sibírskeho. V tejto Oáze sa usilujú pre život týchto zvierat vytvoriť čo najprírodnejšie podmienky – takže návštevníci areálu môžu pozorovať prirodzené správanie majestátnych šeliem v zelenom prostredí – v tzv. tigrích záhradách. O ich obyvateľoch povedala viac Tatiane Šuškovej zakladateľka Oázy sibírskych tigrov Iveta Iršová.

Za sibírskym tigrom netreba prejsť tisíce kilometrov - II. časť Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Príjemné septembrové počasie je ideálne na výlety do blízkeho okolia vašich príbytkov. Tak sme vám možno ponúkli tip na atraktívny výlet.

Autor: Tatiana Šušková

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame