Ako je to s ochranou vzácnych a ohrozených živočíchov a ich možný návrat do divokej prírody? Čo vieme o čiernom trhu so zvieratami? V tomto období počas ústnych maturít pedagógovia a študenti nematuritných ročníkov majú možnosť prežiť čas v zoologickej záhrade. ZOO Bratislava špeciálne pripravila vzdelávacie ostrovy, súčasťou je aj výstava exponátov a preparátov. Minulý týždeň, vo štvrtok boli pre žiakov prichystané zaujímavé aktivity a ešte aj dnes, 3. júna predpoludním sa študenti môžu veľa dozvedieť. Bola sa tam pozrieť Mária Babinská. Tu je otázka návštevníčky.
ZOO Bratislava pytliactvo a čierny obchod so zvieratami I. Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači. Milióny zvierat sú každoročne vytrhnuté zo svojho prirodzeného prostredia, aby uspokojili rozmary niektorých ľudí. Obchod so živočíchmi ohrozuje budúcnosť mnohých vzácnych druhov. Aby sa tomu zabránilo, tak sa podpísal v roku 1973 vo Washingtone medzinárodný dohovor medzi vládami štátov poznáme ho pod skratkou CITES. Aké sú príčiny a dôsledky pytliactva? Ktoré suveníry si nemôžeme priviezť z dovolenky? Už sme spomínali, že ZOO Bratislava pripravila vzdelávací program pre študentov nematuritných ročníkov, bola pri tom aj Mária Babinská. Tentoraz sa vzdelávacej lektorky Dominiky Nagyovej spýtala na zvieratá, ktoré sa lovia najmä pre kožušinu.
ZOO Bratislava pytliactvo a čierny obchod so zvieratami II.
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
V súčasnosti je medzinárodný obchod /dovoz a vývoz/ s takmer 900 druhmi živočíchov a rastlín zakázaný a obchod s viac ako 30 tisíc druhmi je kontrolovaný.