Bolesť hlavy, horšia koncentrácia. Možno si to ani neuvedomujeme, ale ak máme takéto pocity, môže mať na svedomí zvýšené množstvo oxidu uhličitého v danom priestore. Týka sa to nielen nás dospelých, ale aj našich detí v školách. Tie často zívajú, vyrušujú, jednoducho sa nesústredia na vyučovanie. Hodnoty CO2 sa však na Slovensku nekontrolujú. Prvou lastovičkou je snímač, ktorý nainštalovali v materskej škole Kolískova v Karlovej Vsi. Pokračuje Mária Babinská.
Aký má na nás vplyv oxid uhličitý? - 1. časť Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Stále rezonuje téma oxid uhličitý a jeho koncentrácia v miestnostiach, kanceláriách, či v školských triedach. Už sme spomínali, že v bratislavskej Karlovej Vsi v materskej škole Kolískova sa robili merania CO2, zajtra sa mesačné sledovanie skončí a budú sa údaje vyhodnocovať. Zisťovanie množstva oxidu uhličitého v školách je súčasťou európskeho projektu Odolné sídliská. Okrem toho sa hodnoty CO2 budú sledovať aj v základnej škole Alexandra Dubčeka. Mária Babinská oslovila riaditeľa Pavla Bernátha.
Aký má na nás vplyv oxid uhličitý? - 2. časť Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Ešte doplníme, že v Základnej škole Alexandra Dubčeka v Karlovej Vsi by mali začať s meraním CO2 v pondelok, 18. februára a potrvá mesiac do 18. marca.