Ako sa orientovať na pracovnom trhu?

Ako sa orientovať na pracovnom trhu?

Žijeme vo svete, kde potrebujeme aj prácu. Raz darmo, peniaze treba niekde zarobiť. Niektorí považujú svoju prácu za poslanie, iní ju berú pragmaticky – potrebujem peniaze. Jedni aj druhí sa pohybujú na pracovnom trhu a je dobré vedieť, ako tento trh práce vyzerá, ako sa mení a čo aktuálne sa tam deje. O tom bude náš aktuálny seriál dobrých rád. S Radovanom Maxinom z personálnej agentúry MAXIN´S Group sa rozprával Marcel Hanáček.

Pondelok Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Tento týždeň sa pohybujeme na pracovnom trhu, lebo prácu jednoducho potrebujeme. Možno ste chceli robiť niečo iné, ako práve robíte, ale nemáte potrebné vzdelanie. Problém však môže byť aj opačný: chceli by ste robiť niečo, na čo máte privysoké vzdelanie. Znie to čudne? Aj to sa môže stať. S Radovanom Maxinom z personálnej agentúry MAXIN´S Group sa rozprával Marcel Hanáček.

Utorok Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Trh práce je oblasť, ktorá sa dynamicky vyvíja a mení a je teda dobré orientovať sa aj na tomto poli. Dnes si povieme o potrebe kvalifikácie na prácu a asi tušíte, že budeme hovoriť o oblastiach, kde máme nedostatok ľudí – to môže byť tip pre vás, ktorí si hľadáte prácu, uvažujete o rekvalifikácii alebo doplnení vzdelania. S Radovanom Maxinom z personálnej agentúry MAXIN´S Group sa rozprával Marcel Hanáček.

Streda Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Ste spokojní so svojou prácou? Len nedávno sme pokorne konštatovali: buďme radi, že môžeme chodiť do roboty... lebo boli mesiace, keď sme sedeli počas Covidu doma. Lenže stalo sa, čo niektorí nečakali – vyskúšali sme si niečo nové a mnohým sa to zapáčilo. S Radovanom Maxinom z personálnej agentúry MAXIN´S Group sa rozprával Marcel Hanáček.

Štvrtok Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Prečo chodíte do práce? Určite síú takí, ktorí musia, ale potom je veľa takých, ktorí jednoducho chcú, aj keď nemusia. Práve o takých povieme dnes. S Radovanom Maxinom z personálnej agentúry MAXIN´S Group sa rozprával Marcel Hanáček.

Piatok Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Verím, že ste sa tento týždeň čo-to dozvedeli o trhu práce a že už máte lepšiu predstavu, ako sa v tomto teritóriu pohybovať. Na budúci týždeň pripravujeme ďalšiu sériu dobrých rád, tentoraz sa ukážeme rôzne jesenné kvetinové inšpirácie, do interiéru ale aj na balkón.

Autor: Marcel Hanáček

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame