Program Zelená škola oslavuje 20. výročie svojho vzniku. Program sa stal silným motorom ekologických zmien na slovenských školách. Pedagógovia a žiaci Spojenej školy Svätej Rodiny na Gercenovej ulici v Bratislave, získali už 4t-tý certifikát, tento krát za tému Doprava a ovzdušie. Svojimi aktivitami tak pomohli a aj pomáhajú obyvateľom Bratislavy. Beáta Repíková oslovila študentov školy a opýtala sa najskôr nato, prečo sa rozhodli po mnohých ekologických projektoch riešiť cestovanie študentov do školy.
Pondelok Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači. Školáci získavajú nové vedomosti o ochrane životného prostredia, aj vďaka projektu Občianskeho združenia Živica – Zelená škola. V Zlatých Moravciach v Základnej škole Pribinova sa tešia z ďalšieho medzinárodného certifikátu a po úspešných „ekoaktivitách„ ho tentokrát získali za nápad prenajať si v mestskom parku trávnik. Beáta Repíková oslovila pri preberaní ocenenia najskôr Zuzanu Šišovskú, ktorá sa venuje žiakom a projektom Občianskeho zduženia Živica.
Utorok Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači. Ekologicky myslieť a aj sa tak správať, to sa darí aj žiakom zo Základnej školy Ľudovíta Štúra v Modre. Škola sa už dnes môže popýšiť 4. certifikátom Zelenej školy. Získala ho za „ zelené úradovanie a nakupovanie“. Čo sa skrýva za spomínaným projektom? Beáte Repíkovej povedala viac učiteľka Zuzana Galašová.
Streda Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači. Program Zelená škola oslavuje 20. výročie svojho vzniku. Aj vďaka nemu získavajú žiaci nové vedomosti o ochrane životného prostredia a aktívne prispievajú k jeho zlepšeniu. Učia sa aj spolupracovať. Hovoríme teraz o spolupráci MŠ Hviezdoslavova so SOŠ strojníckou v Skalici. Beáta Repíková sa o tom rozpráva s Jankou Morávkovou, ktorá vedie stredoškolákov aj na praktickom vyučovaní a najskôr vysvetľuje prečo „strojári“ pracujú v dielňach aj s drevom.
Štvrtok Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači. V Súkromnej základnej škole v Novej Dubnici spolupracujú s Občianskym združením ŽIVICA už 20 rokov. V uplynulý rokoch sa rozhodli, že sa budú podieľať na úspore vody v škole. Zadovážili si teda sudy, do ktorých zbierali dažďovú vodu. Polievali ňou kvety a dažďovú záhradu, ale dbali aj na to, aby dažďovú vodu využívali po použití toaliet. Ako sa im v ich zelenom projekte darilo? Beáta Repíková oslovila najskôr riaditeľku školy Janu Kramárovú.
Piatok
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.