Nachádza sa medzi ulicami Staromestská a Palisády a je napojená na Hodžovo námestie. Pôvodne to bola ulica bratislavských remeselníkov a vinohradníkov. Napríklad, budova s číslom 9 slúžila ako továreň na "šampanské" víno a v druhom nádvorí bola kvetinová záhrada s kvetmi cudzokrajného pôvodu. Dom číslo 10 bola prvá bratislavská sieň starožitností. Jedno jesenné popoludnie som sa na Panenskej ulici s mikrofónom stretla so sprievodcom a lektorom kurzu Bratislavského kultúrneho a informačného strediska, ktorý pripravuje budúcich sprievodcov, Martinom Zánim.
Panenská ulica v bratislavskom Starom meste I. Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači. Ulica má pomerne bohatú históriu. Množstvo domov, ktoré sa tu nachádzajú, má charakter šľachtických palácov.
V akom období začala Panenská ulica získavať podobu tej dnešnej? Na to som sa opýtala sprievodcu a lektoraom kurzu Bratislavského kultúrneho a informačného strediska, ktorý pripravuje budúcich sprievodcov, Martina Zániho.
Panenská ulica v bratislavskom Starom meste II.
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Väčšina zachovaných domov zo starej zástavby sú barokové alebo klasicistické budovy. Niektoré z nich aj dnes čakajú na rekonštrukciu.