Bršlen európsky si určite všimneme aj vďaka veľmi zaujímavým plodom, ktoré dozrievajú v septembri až v októbri, ale ešte aj teraz ich môže nájsť na tejto rastline. Je to euroázijský druh, u nás rastie v nižších polohách, v nížinách a pahorkatinách do nadmorskej výšky okolo 500 – 600 metrov. Dáva prednosť vlhkejším pôdam, rastie v lužných lesoch, v dubinách a bučinách. Je odolný voči mrazom a dobre znáša aj zatienenie. Mária Babinská oslovila Dominika Romana Letza z Centra biológie rastlín a biodiverzity Slovenskej akadémie vied.
Bršlen európsky - II. časť Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači. Stále hovoríme o bršlene európskom, ktorý je jedovatou rastlinou. Je to krík s bohatým rozkonárením a široko klenutou korunou. Mária Babinská sa zhovárala s Dominikom Romanom Letzom z Centra biológie rastlín a biodiverzity Slovenskej akadémie vied. Aké bolo jeho využitie v ľudovom liečiteľstve?
Bršlen európsky - II. časť
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Hovorili sme o bršlene európskom, možno aj vy budete mať šťastie a objavíte v prírode tento zaujímavý ker, ktorý je aj v tomto období veľmi atraktívny.